Instalacja nowego superiora domu zakonnego w Kędzierzynie-Koźlu

W kaplicy klasztornej odbyła się kanoniczna instalacja nowego przełożonego wspólnoty zakonnej w Kędzierzynie-Koźlu. Został nim o. Marek Pycka OMI, który przez ostatnie lata pełnił funkcję superiora, ekonoma i proboszcza w Laskowicach Pomorskich.

Zgodnie z wymogami Kodeksu Prawa Kanonicznego, nominat złożył publicznie wyznanie wiary oraz przysięgę posłuszeństwa Kościołowi. Instalacji nowego superiora dokonał – o. Rafał Kupczak OMI, który zakończył dwie kadencje pełnienia funkcji superiora tejże wspólnoty.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jednocześnie została ukonstytuowana nowa administracja domu zakonnego. Wraz z nowym superiorem tworzą ją:

  1. o. Krzysztof Jurewicz OMI – 1 radny
  2. o. Piotr Lepich OMI – 2 radny

Zmiany personalne w domu zakonnym w Kędzierzynie-Koźlu

(kw)


Zmiany personalne w kędzierzyńskim domu zakonnym

Decyzją Prowincjała Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej o. Pawła Zająca OMI, z dniem 1 lipca 2022r. w naszej kędzierzyńskiej wspólnocie będą zmiany personalne:

o. Rafał Kupczak OMI

Dotychczasowy superior domu zakonnego w Kędzierzynie-Koźlu, od dnia 1 lipca 2022 roku będzie pełnił posługę misjonarza ludowego w naszym domu zakonnym na Świętym Krzyżu (diecezja sandomierska).

 

 

 

 

 

 

o. Franciszek Żok OMI

Dotychczasowy misjonarz ludowy w domu zakonnym w Kędzierzynie-Koźlu, od dnia 1 lipca 2022 roku będzie pełnił funkcję misjonarza ludowego w naszym domu zakonnym w Bodzanowie k. Głuchołaz (diecezja opolska).

 

 

 

 

 

 

 

Jednocześnie ojciec prowincjał skierował do posługi w naszej wspólnocie:

o. Marek Pycka OMI

Dotychczasowy superior i ekonom domu zakonnego w Laskowicach Pomorskich oraz proboszcz parafii Niepokalanego Serca Maryi, od dnia 1 lipca 2022 obejmie funkcję superiora i ekonoma domu zakonnego na Pogorzelcu.

 

 

 

 

 

 

 

o. Janusz Milanowski OMI

Dotychczasowy misjonarz w domu zakonnym w Laskowicach Pomorskich, od dnia 1 lipca 2022 roku będzie domownikiem naszej wspólnoty zakonnej.

 

 

 

 

 

o. Krzysztof Ziętkowski OMI

Dotychczasowy misjonarz ludowy domu zakonnego w Bodzanowie, od dnia 1 lipca 2022 będzie pełnił funkcję misjonarza ludowego w domu zakonnego na Pogorzelcu.

 

 

 

 

 

 

 

br. Sławomir Przywecki OMI

Dotychczasowy kucharz w domu zakonnym na Świętym Krzyżu, od dnia 1 lipca 2022 roku będzie domownikiem naszej wspólnoty zakonnej.

 

 

 

 

o. Piotr Prauzner-Bechcicki OMI

Dotychczasowy wikariusz parafii Najświętszego Serca Jezusa w Katowicach, od dnia 1 lipca 2022 roku będzie misjonarzem ludowym w naszym domu zakonnym w Kędzierzynie-Koźlu.

 

 

 

 

 

 

 

Współbraciom, którzy przechodzą na inne placówki naszej prowincji, dziękujemy za wszelkie dobro i budowanie wspólnoty zakonnej i parafialnej. Życzymy Wam opieki Niepokalanej i wstawiennictwa św. Eugeniusza. Naszych nowych Współbraci serdecznie oczekujemy w Kędzierzynie-Koźlu.

 


Uroczystości pogrzebowe śp. o. Roberta Skupa

Uroczystości pogrzebowe śp. o. Roberta Skupa OMI:

Kędzierzyn-Koźle, parafia pw. św. Eugeniusza de Mazenoda – wtorek, 24 maja:

19.00 – różaniec w intencji zmarłego

19.30 – Msza święta żałobna

Kodeń, parafia pw. św. Anny – środa, 25 maja:

12.30 – różaniec w bazylice

13.00 – Msza święta pogrzebowa, po niej złożenie ciała w kwaterze oblackiej miejscowego cmentarza.


Zmarł o. Robert Skup

W dniu dzisiejszym – w Wigilię uroczystości św. Eugeniusza – w szpitalu w Lublińcu zmarł o. Robert Skup OMI, ekonom naszego klasztoru. Ojciec Robert przebywał w naszym klasztorze od 10 lat i oprócz posługi ekonoma był bardzo dobrym misjonarzem ludowym.

O szczegółach pogrzebu poinformujemy w późniejszym czasie.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie….


Zmarł o. Marian Nowak OMI

W domu zakonnym w Kędzierzynie-Koźlu niespodziewanie zmarł o. Marian Nowak OMI.

Urodził się 8 grudnia 1955 roku w Kędzierzynie-Koźlu. Syn Stefana i Leokadii. Ukończył Technikum Chemiczne w Azotach (Kędzierzyn-Koźle), następnie wstąpił do Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów MN. Po odbyciu nowicjatu na Świętym Krzyżu, złożył pierwsze śluby zakonne 8 wrześnie 1977 roku. Profesję wieczystą złożył 6 września 1981 roku w Kodniu. Święceń prezbiteratu udzielił mu bp Zdzisław Fortuniak w Obrze, 12 czerwca 1983 roku.

Pierwszą placówką śp. ojca Mariana był Lubliniec, gdzie posługiwał jako wikariusz parafii (1983-1984), następnie został skierowany w takim samym charakterze do Kodnia (1984-1988). W latach 1988-1992 przebywał w klasztorze w Gdańsku, gdzie był spowiednikiem i pracował z osobami uzależnionymi w Bolszewie. Od 1992 roku rozpoczął posługę kapelana więziennego we Wrocławiu. Po roku został skierowany do Grotnik w charakterze misjonarza ludowego, następnie w 1994 roku został skierowany do domu zakonnego na Świętym Krzyżu (również jako misjonarz ludowy). Od 1995 roku posługiwał duszpastersko w Republice Czeskiej, za którą tęsknił do końca życia. W 2013 roku powrócił do Polski i został skierowany jako pomoc duszpasterska do Katowic. Od lipca 2014 roku pełnił funkcję misjonarza ludowego w Kędzierzynie-Koźlu.

Odszedł do Pana nagle, 1 lutego 2021 roku.

Uroczystości pogrzebowe:

Kędzierzyn-Koźle (środa, 3 lutego 2021 roku)

Msza św. w kościele św. Eugeniusza de Mazenoda (Pogorzelec) - godz. 18.00

Lubliniec (czwartek, 4 lutego 2021 roku)

Modlitwa różańcowa za zmarłego - godz. 10.30

Msza św. pogrzebowa w kościele św. Stanisława Kostki - godz. 11.00

Złożenie w mogile w oblackiej kwaterze miejscowego cmentarza

 

R.I.P.

(pg-oblaci.pl)