XV niedziela zwykła 12.07.2020
Umacnia Miłość
Eucharystia daje życie

Dziękujemy za wszystkie ofiary, które złożyliście dzisiaj na tacę z racji niedzieli inwestycyjnej. Bóg zapłać.

Zapraszamy bardzo serdecznie na kolejny dzień fatimski w poniedziałek 13 lipca. O godz. 18.00 Msza Św. z kazaniem, po Mszy Świętej odczytanie próśb i podziękowań, które składacie do świecznika przy Matce Bożej, następnie różaniec z figurą Matki Bożej na placu kościelnym. Słowo Boże wygłosi o. Sławomir Dworek OMI – wikariusz prowincjalny.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele od 19.30 do 20.00. Spowiedź święta codziennie
w konfesjonale w kościele. W czasie wakacji we wszystkie piątki spowiadamy po południu od godz. 17.00.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy o. Dominika Ochlaka OMI z Kokotka, który głosić będzie Słowo Boże i jak co roku zbierać będzie ofiary na placu kościelnym na działalność Oblackiego Centrum Młodzieży w Kokotku.Ś

Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych w niedziele nie ma Mszy Świętych o godz. 13.00 i 18.00, a w dni powszednie Mszy Świętej o godz. 8.00.

Poświęcenie pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa, będzie miało miejsce w naszej parafii za dwa tygodnie w niedzielę
26 lipca. Będziemy święcić pojazdy po każdej Mszy Świętej.

Wszystkim naszym parafianom, sympatykom i gościom życzymy słonecznych wakacji, odpoczynku w gronie najbliższych i prosimy pamiętajcie o Mszy Świętej w niedziele i święta w czasie wakacji tam gdzie wypoczywacie.

Na stolikach z prasą Misyjne Drogi, Gość Niedzielny.

W tym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Mieczysław Olejnik, Wiesław Konopka, Genowefa Jakubowska, Mieczysław Żukowski.


XIV niedziela zwykła 05.07.2020
Umacnia Miłość
Eucharystia daje życie

Witamy bardzo serdecznie w naszej parafii nowego wikariusza o. Piotra Radlaka OMI. Ojciec Piotr pod koniec maja otrzymał święcenia kapłańskie. Niech Bóg Ci błogosławi ojcze na całe Twoje kapłańskie życie, a teraz na posługę w naszej parafii. O. Piotr po każdej Mszy Świętej udzielać będzie błogosławieństwa prymicyjnego.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele od 19.30 do 20.00. W ramach trwającego w naszych parafiach Festiwalu Życia ( w tym roku w zmienionej formie), od poniedziałku do czwartku adorację NS od 17.30 prowadzić będzie młodzież. Zapraszamy również w tym czasie na Msze Święte wieczorne, na których głoszone będzie Słowo Boże, a Eucharystie również będą animowane przez młodzież.

Spowiedź święta codziennie w konfesjonale w kościele. W czasie wakacji we wszystkie piątki spowiadamy po południu od godz. 17.00.

Biuro parafialne czynne w okresie wakacji tylko we wtorki i czwartki od godz. 9.00 do 12.00 i od 16.00 do 18.00. Przychodząc w sprawie pogrzebu – jeżeli biuro parafialne jest w danym dniu nieczynne proszę dzwonić na numer bezpośredni do o. Proboszcza. Numer znajduje się na drzwiach biura parafialnego oraz na stronie internetowej parafii.

Za tydzień, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca składka przeznaczona jest na inwestycje w naszej parafii. Dziękujemy za każdy dar serca. W tym tygodniu gruntownie odnowiliśmy tablicę stojącą na placu kościelnym i zamontowaliśmy w niej nowe szyby, odnowiona została również tablica na placu kościelnym na której znajdują się plakaty ewangelizacyjne, a jeszcze w lipcu gruntownie będzie oczyszczony ze wszystkich plam nasz plac kościelny, oraz wymienione zostaną wszystkie pęknięte na placu płyty.

Zapraszamy bardzo serdecznie na kolejny dzień fatimski w poniedziałek 13 lipca. O godz. 18.00 Msza Św. z kazaniem, po Mszy Świętej odczytanie próśb i podziękowań, które składacie do świecznika przy Matce Bożej, następnie różaniec z figurą Matki Bożej na placu kościelnym. Słowo Boże wygłosi o. Sławomir Dworek OMI – wikariusz prowincjalny. Możemy jeszcze przyjąć intencje mszalne
w intencji żyjących na mszę św. zbiorową na 13 lipca, na godz. 18.00. W sierpniu dzień fatimski prowadzić będziew naszej parafii bardzo dobrze nam znany o. Damian Dybała OMI – Proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Opolu.

Na stolikach z prasą najnowszy numer Gościa Niedzielnego. Zostały również egzemplarze naszej parafialnej gazetki Dobrze, że jesteś – można je zabrać za dowolną ofiarą.

Bardzo dziękujemy Wam za to, że jesteście, za wspólną modlitwę i wszelką życzliwość.
Dziękujemy za kolejny ofiarowany w ubiegłą niedzielę tort i mnóstwo ciasta na pożegnanie o. Mariusza, dziękujemy paniom, które przygotowały kawę, ciasto na placu kościelnym. Bóg zapłać!

Wszystkim naszym parafianom i gościom, a przede wszystkim dzieciom i młodzieży życzymy pięknego czasu wakacji, dobrego odpoczynku i pamiętajcie gdziekolwiek będziecie wypoczywać, że nie ma wakacji od Pana Boga.

W tym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odszedł do wieczności: śp. Ryszard Grzegorzewski i Janina Stolarek.