Ogłoszenia parafialne

VI Niedziela Wielkanocna 26.05.2019

 

Umacnia Miłość

Jesteśmy  napełnieni  Duchem  Świętym

 

W piątek młodzież naszej parafii ( ponad 70 osób) otrzymała sakrament bierzmowania z rąk ks. biskupa Rudolfa Pierskały. Drodzy młodzi Przyjaciele – życzymy Wam, żebyście jeszcze bardziej i mocniej rozkochali się w Chrystusie jedynym Panu i Zbawicielu. Z serca dziękujemy wszystkim rodzinom
i małżeństwom, które prowadziły w tym roku spotkania dla kandydatów do bierzmowania w małych grupach.

Przeżywamy uroczystość odpustową ku czci naszego patrona św. Eugeniusza de Mazenod. Dobremu Bogu dziękujemy za wszelkie dobro, którego jest tak bardzo wiele w naszej parafii, a które dokonuje się za przyczyną św. Eugeniusza. Bóg zapłać ojcu proboszczowi Tomaszowi za obecność wśród nas, głoszone Słowo Boże i dziękujemy również za dobro, które pozostawił w naszej parafii przez swoją kilkuletnią posługę. Bóg zapłać.

W dzisiejszą niedzielę słowo pasterskie kierują do nas księża biskupi. List znajduje się na stronie internetowej episkopatu Polski.

Dzisiaj nabożeństwo majowe o godzinie 17.15 przy kapliczce na ulicy Starej.

Spotkanie wspólnoty Faustinum w piątek po Mszy Św. wieczornej

Od piątku rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Tradycyjnie o godzinie 7.30 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi, a o godz. 8.00 Msza Św. Serdecznie Was zapraszamy.

W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a przed kościołem zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Z racji przypadającego w sobotę dnia dziecka, wszystkie dzieci po Mszy Św. w przyszłą niedzielę o godz. 10.00 otrzymają słodki upominek.

Organizujemy wyjazd do Lublińca w sobotę 15 czerwca na obchody 20 – lecia beatyfikacji bł. Ojca Józefa Cebuli OMI. Wyjazd o godz. 10.00 powrót około  godz. 17. Zapisy w biurze parafialnym do 11 czerwca.

Do nabycia przed ołtarzem najnowszy numer naszej parafialnej gazetki Dobrze że jesteś, a na stolikach z prasą Gość Niedzielny, Mały Gość i Misyjne Drogi.

W tym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Michał Węgrzyn, Waldemar Boese, Sabina Dzikielewska.

Bożemu Miłosierdziu powierzamy również zmarłego biskupa seniora naszej diecezji śp. Jana Bagińskiego. W poniedziałek 27 maja o godz. 9.00 rozpocznie się czuwanie modlitewne przy trumnie w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Opolu, przy Placu Mickiewicza. O godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa, po której ciało śp. biskupa Jana spocznie w grobie przy tamtejszym kościele.

Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał!


Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Wielkanocna 19.05.2019

 

Umacnia Miłość

Jesteśmy   napełnieni  Duchem   Świętym

 

Z całego serca dziękujemy wszystkim tak licznym organizatorom, naszym parafianom, gościom, sympatykom naszej parafii, różnym instytucjom którzy tak licznie zaangażowaliście się w organizację naszego parafialnego festynu. Dziękujemy serdecznie miastu, starostwu, wszystkim służbom miejskim, wszystkim występującym podczas festynu. Dziękujemy za cenny poświęcony czas w przygotowanie tego pięknego wydarzenia, bezinteresowność, hojność serca w postaci ofiarowanych fantów, ciasta, Dziękujemy Wam za wszystkie pomysły, zaangażowanie. Wam wszystkim dziękujemy za to, że jesteście! A przede wszystkim dobremu Bogu dziękujemy za piękną pogodę podczas festynu.

Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 10.00 I rocznica Komunii Świętej. Ławki w kościele zarezerwowane będą dla dzieci rocznicowych i ich rodzin. Prosimy, aby wszyscy pozostali wierni wybrali inną godzinę Mszy Świętej i bardzo dziękujemy za zrozumienie.

Dzisiaj nabożeństwo majowe o godzinie 17.15 przy kapliczce na osiedlu Leśna.

Prosimy, aby Ci , którzy w poniedziałek 13 maja przyjęli Szkaplerz Matki Bożej Kodeńskiej zapisali się w tym tygodniu w biurze parafialnym w księdze osób, które przyjęły Szkaplerz.

Spotkanie zespołu Caritas we wtorek po Mszy Św. wieczornej.

Obowiązkowe próby dla kandydatów przed przyjęciem sakramentu bierzmowania w poniedziałek i wtorek o godz. 19.00 w kościele, okazja do spowiedzi dla kandydatów i ich rodzin w środę 22 maja od godz.19.00 do 20.30. Sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii udzieli w najbliższy piątek
Ks. Biskup Rudolf Pierskała, na Mszy Św. o godz. 16.00. Zatem w piątek będzie tylko Koronka  o godz. 15.00 ( nie będzie Adoracji NS), natomiast nabożeństwo majowe odbędzie się po Mszy Św. wieczornej. Spowiedź w piątek tylko od godz. 17.45.

W sobotę 25 maja o godzinie 10.00 odprawiona będzie z racji odpustu parafialnego Msza Święta z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych
w intencji wszystkich osób chorych, starszych, samotnych naszej parafii. Po Eucharystii zapraszamy bardzo serdecznie do sali kominkowej na kawę, herbatę i dobre ciastko.

Suma odpustowa w naszej parafii będzie odprawiona  w najbliższą sobotę o godzinie 18.00. Przewodniczyć jej będzie i Słowo Boże wygłosi o. proboszcz Tomasz Woźny OMI, który będzie głosił kazania odpustowe również całą niedzielę. O godzinie 17.00 ( a więc nieco wcześniej) w sobotę nabożeństwo majowe połączone z koncertem pieśni maryjnych, które poprowadzą klerycy z WSD w Opolu. W sposób szczególny koncert   w wykonaniu kleryków chcemy zadedykować wszystkim mamom z racji Waszego święta, które przypada następnego dnia. Zatem wszystkie mamy niech czują się osobiście zaproszone. Klerycy wspólnie z nami uczestniczyć będą w Sumie odpustowej. W historii naszej parafii chór kleryków z WSD w Opolu gościć będzie po raz pierwszy.

W niedzielę 26 maja zapraszamy na sumę o godzinie 11.30 w intencji  ojca Proboszcza z okazji Jego urodzin. Oddamy również wtedy do Waszych rąk najnowszy numer naszej parafialnej gazetki Dobrze że jesteś.

Na stolikach z prasą Gość Niedzielny, Mały Gość i Misyjne Drogi.

W tym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Gabriela Stiller, Jolanta Derka.

 

Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał!