III niedziela zwykła
23.01.2022

Dzisiejsza niedziela to niedziela Słowa Bożego. Wychodząc z kościoła zabierzmy ze sobą fragment Pisma Świętego – rozważajmy go i wcielajmy w życie!

We wtorek 25 stycznia o godz. 18.45 odbędzie się spotkanie redakcji gazetki „Dobrze że jesteś”, w środę o godz. 18.45 spotkanie nowej Parafialnej Rady Ekonomicznej.
Również w najbliższą środę o godz.18.45 zapraszamy serdecznie wszystkich na wieczór uwielbienia do naszej świątyni. Poprowadzi go wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. Gościem specjalnym będzie p. Dariusz Czarny.

Ofiary kolędowe można składać do końca stycznia. Za każdy dar serca bardzo dziękujemy. Dotarła do naszej parafii centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła oraz agregat chłodząco/grzejący razem z chłodnicą freonową na potrzeby dolnego kościoła. Wentylacja będzie montowana w przyszłym miesiącu. Kilka dni temu zakończyliśmy kosztowny i nieplanowany remont rury, która biegnie pod placem kościelnym i doprowadza ciepło do zakrystii kapłanów i ministrantów.
Modlitwie różańcowej w tym tygodniu przewodniczyć będzie IV Róża Różańcowa.
Młodzież, zwłaszcza przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, zapraszamy na czuwanie modlitewne zatytułowane „Bez rozmowy się nie da”. W programie adoracja, konferencja dotycząca modlitwy, okazja do spowiedzi oraz wspólny poczęstunek. Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek 28 stycznia o godz. 19.00 w naszym kościele.
W związku z trwającym w Kościele Synodem zapraszamy na spotkanie ( trzeba najpierw obowiązkowo zapisać się na spotkanie w biurze parafialnym, w związku z ograniczoną ilością osób, która może brać udział w spotkaniu). Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 18.45 w sali nad kawiarenką parafialną.

Uczniowie kozielskiego Liceum realizują projekt społeczny o nazwie "Pomoc niesiona pudełkami". Ta zbiórka charytatywna polega na zebraniu długoterminowej żywności, chemii, artykułów szkolnych dla Domu Św. Karola i Domu Dziecka w Koźlu, oraz Promyczka na Pogorzelcu do 20 marca bieżącego roku. Jedno z pudełek, do których są zbierane dary znajduje się przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

W sobotę 29 stycznia w naszej parafii odbędzie się po raz pierwszy w historii naszej parafii Regionalny Zjazd Przyjaciół Misji. O godz. 11.00 ( sobota) zapraszamy na Mszę Św. do naszego kościoła, następnie spotkanie i posiłek w sali kominkowej. Ojcowie z Prokury Misyjnej, z Poznania w przyszłą niedzielę głosić będą Słowo Boże i zbierać będą ofiary na misje.

W niedzielę za tydzień 30 stycznia o godz. 17.00 zapraszamy na kolejne wspólne kolędowanie do naszego kościoła. Gościem specjalnym będzie Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Koźla. Msze Święte o godz. 16.00 i 18.00
w przyszłą niedzielę w związku z koncertem sprawowane będą w dolnym kościele.
Serdecznie zapraszamy! Podczas koncertu będzie można wesprzeć dowolną ofiarą orkiestrę.

Dziękujemy Wam bardzo serdecznie za to, że jesteście, dziękujemy za wspólną modlitwę, dobre słowo i za każde dobro, którego jest bardzo wiele.
Prasa katolicka znajduje się na stolikach pod chórem: Gość Niedzielny i Misyjne Drogi. Woda święcona znajduje się przy chrzcielnicy. Przypominamy, że od tego roku Gość Niedzielny kosztuje 8 zł.

W tym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Ingeborga Płaneta, Janina Siedlecka, Anna Wieczorek.