Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Wielkiego Postu 24.03.2019

 

Umacnia Miłość

Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym

 

W poniedziałek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Przypada również Dzień Świętości Życia. Zapraszamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje ze szczegółami duchowej adopcji są wyłożone na stolikach pod chórem, a złożymy je uroczyście Matce Bożej Kodeńskiej podczas Mszy Świętej w dzień nawiedzenia naszej parafii, czyli we wtorek o godz. 18.00.

Kolejny tydzień katechez, które będą odbywały się we wtorki i czwartki po Mszy Św. wieczornej w salce parafialnej, a które prowadzą członkowie wspólnoty Neokatechumenalnej, a także przez cały  Wielki Post (od poniedziałku do piątku) zapraszamy na poranną modlitwę – czyli jutrznię o 5.15 rano w salce parafialnej.

Modlitwie różańcowej w tym tygodniu przewodniczyć będzie II Róża Żywego Różańca.

Zapraszamy bardzo serdecznie na wspólny parafialny wyjazd na Drogę Krzyżową do Głogówka do braci franciszkanów już w najbliższą  środę 27 – go marca. Droga krzyżowa jest inscenizowana przez prenowicjuszy franciszkańskich. Wyjazd o godz. 19.00. Po drodze krzyżowej wspólny powrót. Zapisy przyjmujemy w biurze parafialnym dzisiaj przez cały dzień w zakrystii i w biurze parafialnym tylko we wtorek. Koszt wyjazdu 10 zł. Zapraszamy bardzo serdecznie!

Przygotowujący się do sakramentu bierzmowania klasy 3 gimnazjum grupa D  -  spotkanie w piątek o godz. 17.00.

W Wielkim Poście zapraszamy do bardzo licznego udziału w pasyjnych nabożeństwach:

Droga Krzyżowa dla dzieci we wtorki o godz. 16.30, dla młodzieży i dorosłych w piątki o godz. 17.15, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00.

12 kwietnia o godz. 18.00 Mszą św. rozpocznie się 5 edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w naszej parafii. Mamy dostępnych 7 tras. W tym roku powstała nowa trasa wokół Kędzierzyna. Szczegóły na plakacie i na www.edek.org.pl

Już za tydzień rozpoczęcie rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii. Rekolekcje prowadził będzie o. Sebastian Wiśniewski OMI – przełożony klasztoru
w Kodniu. Na rozpoczęcie rekolekcji w niedzielę zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie już na godz. 16.45 do kościoła na spektakl PASJA w wykonaniu Teatru A z Gliwic. Wstęp wolny. Po Pasji Gorzkie Żale ( bez kazania). Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi    w poniedziałek i środę o godz. 10.00, 18.00

i 20.00, natomiast we wtorek tylko o godz. 10.00 i 18.00 – we wtorek nie ma Mszy Św. o godz. 20.00 ( Msze Św. w dniach rekolekcyjnych od poniedziałku do środy o godz. 7.00 i 8.00 bez kazania). We wtorek 2 kwietnia gromadzimy się na placu kościelnym o 17.20. O 17.30 uroczyste powitanie Matki Bożej Kodeńskiej na placu przed kościołem – przynosimy ze sobą świece. Następnie wprowadzenie do kościoła i o godz. 18.00 uroczysta Msza Św. z udziałem kapłanów naszego dekanatu i miasta Na Mszy Św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zatem w sposób szczególny zapraszamy na tą Mszę Św. wszystkich małżonków. Po Mszy Św. czuwanie modlitewne prowadzone przez wspólnoty parafialne, o 20.30 różaniec, o 21.00 Apel Jasnogórski i zawierzenie przez Ojca Proboszcza naszej parafii Matce Bożej Kodeńskiej. Zakończenie czuwania o 22.00.     W środę 3 kwietnia kościół będzie otwarty od 6.00 rano aż do pożegnania Matki Bożej, czyli do 21.30. O godz. 10.00 Msza Św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Przed Mszami Świętymi we środę na placu kościelnym będzie można zaopatrzyć się w dewocjonalia z Kodnia i książki o Matce Bożej Kodeńskiej.

Od 1 do 4 maja odbędzie się zjazd młodzieży oblackiej w Zahutyniu. Koszt Zjazdu 40 zł + koszty dojazdu. Zapisy u o. Mariusza i w biurze parafialnym do
20 kwietnia.

18 maja odbędzie się kolejny festyn parafialny połączony z Dniem Rodzicielstwa Zastępczego. Wszystkich parafian, którzy chcieliby wspomóc organizację festynu prosimy o przynoszenie fantów do biura parafialnego. W dniu festynu będzie prowadzona akcja zbiórki krwi. Zapraszamy wszystkich krwiodawców do uczestnictwa w akcji.

Do nabycia na stolikach z prasą najnowszy numer Misyjnych Dróg, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa. W biurze parafialnym do nabycia dla młodzieży i dorosłych kalendarz Niniwity na 2019 rok, w którym znajdują się rozważania do Ewangelii na każdy dzień napisane przez Oblatów. Serdecznie polecamy.

Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do świeczników przy MB Fatimskiej i św. Eugeniuszu. Dziękujemy serdecznie za składane ofiary.

W tym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Czesław Filipak, Zbigniew Kurdziel.

Niech dobry Bóg nam błogosławi!


Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Wielkiego Postu 17.03.2019

 

Umacnia Miłość

Jesteśmy  napełnieni  Duchem  Świętym

 

Dziękujemy Wam za ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła i salek parafialnych. Bóg zapłać.

Kolejny tydzień katechez, które będą odbywały się we wtorki i czwartki po Mszy Św. wieczornej w salce parafialnej, a które prowadzą członkowie wspólnoty Neokatechumenalnej, a także przez cały  Wielki Post (od poniedziałku do piątku) zapraszamy na poranną modlitwę czyli jutrznię o 5.15 rano
w salce parafialnej.

Modlitwie różańcowej w tym tygodniu przewodniczyć będzie I Róża Żywego Różańca.

Na poniedziałek, na godz. 19.00 o. Proboszcz zaprasza na spotkanie w salce parafialnej rodziców wszystkich ministrantów. Spotkanie min. dotyczyć będzie wyjazdów wakacyjnych.

Przygotowujący się do sakramentu bierzmowania grupa G - spotkanie w czwartek o godz. 18.00.

W piątek po Mszy Św. wieczornej spotkanie wspólnoty Faustinum.

W Wielkim Poście zapraszamy do bardzo licznego udziału w pasyjnych nabożeństwach:

Droga Krzyżowa dla dzieci we wtorki o godz. 16.30, dla młodzieży i dorosłych w piątki o godz. 17.15, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 zaprasza dzieci wraz z rodzicami na Dzień Otwarty w środę 20 marca o godz. 17.00.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 11 zaprasza dzieci wraz z rodzicami na Dzień Otwarty w piątek 22 marca o godz. 17.00.

Rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży naszej parafii odbędą się w dniach 19 i 20 marzec. Poprowadzą je ojcowie ze Świętego Krzyża i oblaccy nowicjusze. Rekolekcje będą miały miejsce zarówno w szkole, jak i w kościele z podziałem na 3 grupy wiekowe.

W przyszłą niedzielę 24 marca zapraszamy bardzo serdecznie na uroczystą sumę o godz. 11.30 w intencji naszego seniora o. Leona z okazji Jego
85 urodzin i 57 rocznicy święceń kapłańskich. Po sumie kawa i ciasto w sali kominkowej, oraz możliwość złożenia życzeń naszemu kochanemu solenizantowi. Serdecznie Was zapraszamy. Również w przyszłą niedzielę w salce nad kawiarenką o godz. 17.00 spotkanie dotyczące Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Serdecznie zapraszamy!

Do nabycia najnowszy numer naszej parafialnej gazetki „Dobrze że jesteś” ze szczegółowym planem naszych parafialnych rekolekcji i peregrynacji. Koszt wydruku egzemplarza wynosi 6 zł, a na stolikach z prasą najnowszy numer Misyjnych Dróg, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa. W biurze parafialnym do nabycia dla młodzieży i dorosłych kalendarz Niniwity na 2019 rok, w którym znajdują się rozważania do Ewangelii na każdy dzień napisane przez Oblatów. Serdecznie polecamy.

Rozpoczęcie rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii będzie miało miejsce od 4 niedzieli Wielkiego Postu do środy. Rekolekcje prowadził będzie
o. Sebastian Wiśniewski OMI – przełożony klasztoru w Kodniu. Na rozpoczęcie rekolekcji w niedzielę zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie już na godz. 16.45 do kościoła na spektakl PASJA w wykonaniu Teatru A z Gliwic. Wstęp wolny. Po Pasji Gorzkie Żale ( bez kazania). Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 10.00, 18.00 i 20.00 ( Msze Św. w tych dniach o godz. 7.00 i 8.00 bez kazania)

Zapraszamy bardzo serdecznie na wspólny parafialny wyjazd na Drogę Krzyżową do Głogówka, do braci franciszkanów w  środę 27 – go marca. Droga krzyżowa jest inscenizowana przez prenowicjuszy franciszkańskich. Wyjazd o godz. 19.00 (spotykamy się przed kościołem). Po Drodze Krzyżowej wspólny powrót. Zapisy przyjmujemy w biurze parafialnym. Koszt wyjazdu 10 zł. Zapraszamy bardzo serdecznie!

W tym tygodniu odeszli do wieczności : śp. Kazimiera Kordek, Henryk Foryś, Jan Kusio, Mieczysław Burczak.