XI NIEDZIELA ZWYKŁA
13.06.2021

Dzisiaj kolejny dzień fatimski w naszej parafii. Zapraszamy na różaniec fatimski o godz. 17.15 (rozpoczniemy w kościele odczytaniem próśb i podziękowań, które składacie do świecznika u Matki Bożej, następnie różaniec z figurą Matki Bożej na placu kościelnym i Msza Św. zbiorowa w intencji żyjących ( w naszych różnych potrzebach) o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy!
Biskupi podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane. Dyspensy zostaną zniesione w całym kraju z dniem 20 czerwca br.
Bardzo dziękujemy za każdą ofiarę składaną z racji drugiej niedzieli miesiąca przeznaczoną na dalsze remonty i inwestycje w naszej parafii. W wakacje wymienione zostaną wszystkie stare, żeliwne kaloryfery, które są jeszcze w kilku pomieszczeniach parafialnych.

Spotkanie redakcji gazetki parafialnej Dobrze że jesteś w najbliższy poniedziałek o godz. 18.45 w salce konferencyjnej.

Pożegnanie ojców Wiesława i Marcina, którzy odchodzą z naszej parafii na inne placówki będzie miało miejsce 28 czerwca na Mszy Świętej o godz. 18.00.

Modlitwie różańcowej w tym tygodniu przewodniczyć będzie VIII Róża Żywego Różańca. Zapraszamy na modlitwę różańcową na godz. 17.15 również innych parafian i gości, nie tylko tych, którzy mają dyżur w konkretnej Róży.

Nasz parafialny młodzieżowy zespół Credamus jest w trakcie nagrywania swojej pierwszej płyty. Dziękujemy tym darczyńcom, którzy złożyli swoją materialną cegiełkę na powstanie tej płyty. W przyszłą niedzielę zespół będzie grał na Mszach Świętych o godz. 8.30, 10,00, 11.30 i 13.00, a całą niedzielę i w sobotę wieczorem na placu kościelnym będzie można ich wspomóc materialnie na wydanie ich nowej płyty. Bardzo dziękujemy, jeśli zechcecie wspomóc nasz zespół parafialny. Promocja nowej płyty i koncert w naszej parafii będą miały miejsce we wrześniu. W najbliższą sobotę na placu kościelnym, oraz przy ulicy Niezapominajek 16 od godz. 8.00 do 15.00 będą wystawione kontenery, do których będzie można przynosić złom. Cały dochód z jego sprzedaży będzie przeznaczony na nagranie płyty dla naszego zespołu.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii ojca Jana Wlazłego OMI z Poznania Dyrektora Sekretariatu Powołań z Poznania. Ojciec Jan całą niedzielę głosić będzie Słowo Boże.

Przypominamy – już z wyprzedzeniem, że od piątku 25 czerwca, kiedy rozpoczniemy wakacje spowiedź święta w piątki przez całe wakacje będzie tylko w godzinach od 17.00 do 18.00. Od soboty 26 czerwca przez całe wakacje nie będzie w dni powszednie Mszy Świętej o godz. 8.00, a od niedzieli 27 czerwca przez całe wakacje nie będzie w niedziele Mszy Świętych o godz. 13.00 i 18.00. Również biuro parafialne w czasie wakacji ( od 25 czerwca) będzie czynne tylko we wtorki i czwartki od godz. 9.00 do 12.00 i od godz. 16.00 do 18.00.

Bardzo dziękujemy za ofiarowane w tym tygodniu warzywa i ciasta. Dziękujemy również za bezinteresowne wykonanie prac elektrycznych i hydraulicznych w naszym kościele, oraz za ofiarowane na zimę drewno.

Na stolikach z prasą pod chórem najnowszy numer Gościa Niedzielnego i Misyjnych Dróg. Są też do zabrania maseczki ochronne. Płyn do dezynfekcji rąk można również otrzymać w biurze parafialnym ( przynosząc własny pojemnik na płyn).

W tym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszły do wieczności: śp. Katarzyna Bińczak, Maria Kościukiewicz.