Ogłoszenia parafialne

XV niedziela zwykła 14.07.2019

Umacnia Miłość

Jesteśmy  napełnieni  Duchem  Świętym

 

Dziękujemy za dzisiejszą pomoc w parafii i głoszone Słowo Boże ojcu Piotrowi Lepichowi OMI, który od 1 lipca jest naszym nowym domownikiem. Ojcze Piotrze bardzo się cieszymy z Twojej obecności wśród nas.

Dziękujemy za wszystkie ofiary, które złożyliście dzisiaj na remonty i inwestycje w naszej parafii. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na nadzwyczajny remont naszych dzwonów. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

Modlitwie różańcowej w najbliższym tygodniu przewodniczyć będzie IV Róża Żywego Różańca.

Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych w niedziele nie ma Mszy Świętych o godz. 13.00 i 18.00, a w dni powszednie Mszy Świętej o godz. 8.00.

Zbliża się liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. W związku z tym w najbliższą sobotę ( po wieczornej Mszy Świętej) i w niedzielę po każdej Mszy Świętej będziemy święcić wszelkie pojazdy mechaniczne. Po modlitwie błogosławieństwa na zakończenie Mszy Św. kapłan pokropi wodą święconą pojazdy przejeżdżające przed kościołem ul. Ligonia. Wszyscy kierowcy w czasie poświęcenia pojazdów otrzymają obrazek z modlitwą kierowcy i breloczek ze św. Krzysztofem. Jak co roku kierowcy mogli złożyć przy tej okazji ofiarę na misje za każdy szczęśliwie przejechany kilometr. Zebrane pieniądze trafią na pomoc w zakupie środków lokomocji dla misjonarzy w różnych częściach świata.

Piesza Opolska Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy z Koźla 13 sierpnia. Zaplanujmy już dzisiaj udział w tych rekolekcjach w drodze. Zapisy w biurze parafialnym. Zapraszamy w sposób szczególny na pielgrzymkę młodzież i wszystkich młodych duchem.

Przypominamy, że sakramentu chrztu świętego udzielamy w naszej parafii w sposób bardzo uroczysty podczas Mszy Świętej w każdą 3 niedzielę miesiąca, a roczki w 4 niedzielę miesiąca. W uzasadnionych sytuacjach i okolicznościach może być to inny termin, ale trzeba to wcześniej osobiście ustalić z o. Proboszczem.

Wszystkim naszym parafianom, sympatykom i gościom życzymy słonecznych wakacji, odpoczynku w gronie najbliższych i prosimy pamiętajcie o Mszy Świętej w niedziele i święta w czasie wakacji tam gdzie wypoczywacie.

Ogłaszamy wakacyjny konkurs z gazetką parafialną. Wykonane zdjęcie z gazetką
w sanktuarium maryjnym w Polsce lub za granicą należy przesłać na adres dobrzezejestesomi@interia.pl do końca sierpnia. Opisać zdjęcie gdzie jest zrobione i kto jest na zdjęciu. Nagrodą będzie umieszczenie najlepszego zdjęcia na okładce powakacyjnego numeru.

Na stolikach z prasą Misyjne Drogi, Gość Niedzielny i Mały Gość. Jest jeszcze na stolikach z prasą ostatni numer naszej parafialnej gazetki Dobrze że jesteś, oraz kalendarz Niniwity ( w czerwonej oprawie), które można nabyć za dowolną ofiarę składaną do skarbony obok stolika z prasą.

W tym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Henryk Górecki, Janina Stańczyk.


Ogłoszenia parafialne

XIV niedziela zwykła 07.07.2019

Umacnia Miłość

Jesteśmy  napełnieni Duchem  Świętym

 

Wczoraj wrócili ze swojego tygodniowego wakacyjnego wyjazdu w Łebie nasi ministranci, część ministrantów starszych brała również udział
w Kongresie Ministrantów w Obrze, a w ubiegłym tygodniu z Zakopanego wróciły scholanki, marianki i młodzieżowy zespół muzyczny. Bardzo dziękujemy wszystkim opiekunom i paniom pielęgniarkom za obecność na wyjazdach z naszymi dziećmi i młodzieżą. Bardzo dziękujemy wszystkim dzięki którym te wyjazdy mogły się odbyć. Dziękujemy przede wszystkim za hojność Waszych serc, ale przede wszystkim dziękujemy naszym dzieciom i młodzieży za to, że pięknie angażują się przez cały rok w naszej parafii.

Ojciec Marcin po każdej Mszy Świętej będzie udzielał przed ołtarzem błogosławieństwa prymicyjnego. Od jutra nasza młodzież będzie przez cały tydzień brała udział  w Festiwalu Życia w Kokotku. Młodzież wyjeżdża pod opieką o. Marcina. Zachęcamy wszystkich parafian, żeby w tym tygodniu trwania Festiwalu wybrać się do Kokotka np. na koncert Arki Noego i inne piękne wydarzenia. Szczegółowy plan Festiwalu zamieszczony jest na profilu fb naszej parafii i w gablocie przed kościołem.

Modlitwie różańcowej w najbliższym tygodniu przewodniczyć będzie III Róża Żywego Różańca.

W sobotę przypada kolejny dzień fatimski w naszej parafii. Zapraszamy bardzo serdecznie na Mszę Św. o godz. 18.00, następnie procesja z figurą MB Fatimskiej wokół kościoła. W czasie procesji odmówimy różaniec.

W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na remonty i inwestycje w naszej parafii ( na remont dzwonów).

Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych w niedziele nie ma Mszy Świętych  o godz. 13.00 i 18.00, a w dni powszednie Mszy Świętej o godz. 8.00.

Przed ołtarzem u pana kościelnego najnowszy numer naszej parafialnej gazetki Dobrze że jesteś. Cena jednego egzemplarza wynosi 5 zł.

Prosimy również, aby przyjeżdżając do kościoła nie parkować aut na prywatnych posesjach i aby nie zastawiać bram garażowych. Dziękujemy za zrozumienie.

Wszystkim naszym parafianom, sympatykom i gościom życzymy słonecznych wakacji, odpoczynku w gronie najbliższych i prosimy pamiętajcie o Mszy Świętej w niedziele i święta w czasie wakacji tam gdzie wypoczywacie.

Na stolikach z prasą nowy numer Misyjnych Dróg, Gość Niedzielny i Mały Gość.

W tym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Jan Jończyk, Zdzisława Rutkowska, Helena Gołębiowska.