Ogłoszenia parafialne

I niedziela Adwentu
01.12.2019
Eucharystia daje życie

Modlitwie różańcowej w tym tygodniu przewodniczyć będzie VIII Róża Żywego Różańca.

Poświęcone opłatki na stół wigilijny będzie można nabywać przez 3 kolejne niedziele ( od niedzieli dzisiejszej) po każdej Mszy Św. w biurze parafialnym, oraz w tygodniu w godzinach pracy biura. Kolejny już rok nasza parafia organizuje wieczerzę wigilijną dla samotnych, ubogich i bezdomnych naszego miasta na 110 osób, a dla wielodzietnych rodzin chcemy przygotować bardzo konkretne świąteczne paczki. Nie mamy na ten cel żadnej dotacji
z zewnątrz. Jeśli chcecie wesprzeć to piękne dzieło przynosząc dowolną ofiarę na organizację wieczerzy wigilijnej zapraszamy do biura parafialnego, albo osobiście do o. Proboszcza. Bóg zapłać. Rodziny naszej parafii znajdujące się w potrzebie prosimy o zapisywanie się na paczki świąteczne w biurze parafialnym.

Od jutra rozpoczynamy roraty - od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zapraszamy bardzo serdecznie do udziału w nich dzieci, młodzież i całe rodziny, (wyjątkowo w przyszłym tygodniu w czasie rekolekcji adwentowych od poniedziałku do środy o godz. 16.30). Tak, jak w roku ubiegłym po roratach dla dzieci raz w tygodniu pyszne, gorące kakao i słodkości w sali kominkowej.
Dorosłych zapraszamy w każdą sobotę Adwentu na godz. 7.00 na Mszę Św. roratnią z kazaniem. Towarzyszyć nam będzie wtedy swoim pięknym śpiewem nasz chór parafialny. Ogłaszamy już dziś konkurs dla dzieci i młodzieży na najpiękniejszy lampion.

W przyszłą niedzielę w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP - 8 grudnia rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które będzie prowadził o. Rafał Bytner OMI – Proboszcz z Bodzanowa k. Głuchołaz. W dni powszednie od poniedziałku do środy Msze Św. z nauką rekolekcyjną o godz. 10.00, 18.00 i 20.00. Msze Św. o godz. 7.00 i 8.00 w tych dniach będą recytowane i bez kazania. Okazja do spowiedzi w czasie rekolekcji od poniedziałku do środy pół godziny przed Mszą Świętą ( od 9.30, 17.30 i 19.30) - ojcowie spowiadają tylko do rozpoczęcia Mszy Św. Prosimy zarezerwujcie sobie już dziś ten czas na rekolekcje, zaproście również Waszych krewnych, znajomych i sąsiadów. Zapraszamy również na uroczystą sumę w przyszłą niedzielę w intencji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej i Sióstr Służebniczek z racji naszego święta. Godzina łaski w tym szczególnym dniu między 12.00, a 13.00 – po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w ciszy do godz. 13.00.

Neokatechumenat zaprasza w Adwencie do salki parafialnej na modlitwę poranną ( jutrznia) o godz. 5.15. Serdecznie zapraszamy.

Spotkanie lektorów we wtorek po Mszy Św. wieczornej.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z racji rorat dla dorosłych różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi wcześniej, czyli o 6.30, a Msza Św. z rozważaniem o. Wiesława godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy.

W piątek i sobotę nasz parafialny zespół Caritas będzie zbierał w Kauflandzie przy ul. Kozielskiej żywność do paczek dla potrzebujących. Robiąc zakupy
w te dni można przekazać konkretne produkty dla potrzebujących.

Osoby, które złożyły darowiznę w kopertkach i chcą dokonać odpisu od darowizny za rok 2019 proszone są o zgłoszenie się w biurze parafialnym
do 15 grudnia.

W przyszłą sobotę wieczorem i całą niedzielę rozprowadzać będziemy w salce parafialnej świąteczne świece Caritas i sianko na stół wigilijny. Duże świece w cenie 12 zł, małe 5 zł, natomiast kalendarz z planem kolędy ukaże się w 3 niedzielę Adwentu.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie jak w każdą drugą niedzielę miesiąca na remonty i inwestycje w naszej parafii.

Zachęcamy do czytania Misyjnych Dróg, Małego Gościa i Gościa Niedzielnego. Prasa znajduje się na stolikach. Proszę nie wykładać na nich, bez zgody

o. Proboszcza żadnych innych czasopism i reklam.

Ojciec Proboszcz będzie nieobecny od piątku przez tydzień – głosi rekolekcje adwentowe. Na czas nieobecności zastępuje go o .Wiesław.

W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Tadeusz Bratus.

Wszystkim naszych parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii dziękujemy za to, że jesteście, za wspólną modlitwę, dobre, życzliwe dla nas ojców słowo. Dziękujemy za przekazaną kolejny raz żywność dla naszych potrzebujących parafian, oraz za paczki dla Kresowian. Niech dobry Bóg nam hojnie błogosławi!


Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 24.11.2019
Umacnia Miłość
Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym

W dzisiejszą uroczystość po każdej Mszy Św. odmówimy Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
Na Mszy Św. o godz.10.00 nasi ministranci odnowili swoje przyrzeczenia ministranckie, a nowi kandydaci wstąpili w szeregi ministrantów. Dziękujemy wszystkim naszym ministrantom za to, że jesteście, za Wasze piękne zaangażowanie w życie naszej parafii, oraz za piękno liturgii, a nowych chętnych chłopców zapraszamy, aby zostali ministrantami.

Modlitwie różańcowej w tym tygodniu przewodniczyć będzie VII Róża Żywego Różańca.
Przed kościołem nasz parafialny Caritas zbiera ofiary dla najuboższych naszej parafii. Dziękujemy Wam za hojność serca.
W poniedziałek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji kolejarzy. Uroczyste rozpoczęcie przed kapliczką św. Katarzyny. Bardzo dziękujemy już dziś wszystkim kolejarzom (pracującym i emerytowanym), za Wasze piękne zaangażowanie w życie naszej parafii, za wszelką pomoc
w ciągu całego roku, za ubogacanie różnych uroczystości parafialnych. Po Mszy Św. spotkanie wszystkich kolejarzy w kawiarence parafialnej.

W przyszłą niedzielę przypada I Niedziela Adwentu, a więc rozpocznie się nowy rok kościelny. Po wieczornej Mszy Św. w sobotę poświęcimy wieńce, świece i lampy adwentowe oraz opłatki. Poświęcone opłatki na stół wigilijny będzie można nabywać przez 3 kolejne niedziele po każdej Mszy Św. w biurze parafialnym, oraz w tygodniu w godzinach pracy biura.
Roraty dla dzieci i młodzieży w tym roku o godz. 18.00 ( od poniedziałku do piątku), wyjątkowo w czasie rekolekcji adwentowych o godz. 16.30. Roraty dla dorosłych w każdą sobotę Adwentu ( z kazaniem) o godz. 7.00 i z towarzyszeniem naszego chóru parafialnego. Serdecznie Was wszystkich zapraszamy.

W przyszłą niedzielę na sumie modlić się będziemy za ojca Wiesława z okazji Jego imienin. Po Mszy Św. w sali kominkowej możliwość złożenia życzeń ojcu, oraz kawa i ciasto. Serdecznie zapraszamy.

Od niedzieli 8 grudnia rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które będzie prowadził o. Rafał Bytner OMI – Proboszcz z Bodzanowa
k. Głuchołaz. W dni powszednie od poniedziałku do środy Msze Św. z nauką rekolekcyjną o godz. 10.00, 18.00 i 20.00. Msze Św. o godz. 7.00 i 8.00 w tych dniach będą recytowane i bez kazania. Okazja do spowiedzi w czasie rekolekcji od poniedziałku do środy pół godziny przed Mszą Świętą ( od 9.30, 17.30 i 19.30) - ojcowie spowiadają tylko do rozpoczęcia Mszy Św. Prosimy zarezerwujcie sobie już dziś ten czas na rekolekcje, zaproście również Waszych krewnych, znajomych i sąsiadów.

Na stolikach z prasą Misyjne Drogi oraz najnowszy numer Gościa Niedzielnego.

W tym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Czesław Duda, Jan Tesarowicz.

Wszystkim naszych parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii dziękujemy za to, że jesteście, za wspólną modlitwę, dobre, życzliwe dla nas ojców słowo. Niech dobry Bóg nam hojnie błogosławi!