Ogłoszenia parafialne

II Niedziela zwykła 20.01.2019

 

Umacnia Miłość                   Jesteśmy  napełnieni  Duchem  Świętym

 

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary kolędowe, które złożyliście na tacę. Bóg zapłać.

Modlitwie różańcowej w tym tygodniu przewodniczyć będzie III Róża Żywego Różańca.

W poniedziałek Dzień Babci, we wtorek Dzień Dziadka. Z tej okazji zapraszamy wszystkie babcie i dziadków na Mszę Świętą w Waszej intencji jutro - w poniedziałek o godzinie 10.00.

Z racji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan zapraszamy bardzo serdecznie na nabożeństwo ekumeniczne do Cerkwi Prawosławnej w Kędzierzynie przy ulicy Kościelnej 11 w najbliższy czwartek o godz. 17.00.

W czasie ferii zimowych w terminie od 28 stycznia do 10 lutego biuro parafialne czynne będzie jedynie we wtorki i czwartki.

Z wyprzedzeniem zapowiadamy bale karnawałowe. Bezpłatny bal dla dzieci odbędzie się 21 lutego (czwartek) o godzinie 16.30 w sali kominkowej. Zapraszamy bardzo serdecznie dzieci i rodziców na to piękne, parafialne wydarzenie. Dzieci przychodzą w pięknych strojach. Bal potrwa 1,5 godziny.

Bal charytatywny dla dorosłych odbędzie się 23 lutego  - w sobotę. Rozpoczęcie o godz. 19.30. Zapisy na bal dla dorosłych przyjmujemy w biurze parafialnym. Koszt od pary 120 zł.

Pielgrzymkę do Izraela szlakiem biblijnym - 8 DNI, w terminie: 6 - 13.10.2019 organizuje  Parafia św. Jana Nepomucena w Starym Koźlu.

W piątek o godz. 18.00, o. Wiesław i Domowy Kościół - Oaza Rodzin zaprasza uczestników, przyjaciół, sympatyków i zainteresowanych na Mszę Świętą, a po Mszy na spotkanie w kawiarence parafialnej. Więcej szczegółów w gablotce parafialnej.

Od 21 do 24 stycznia w parafii na Piastach odbędą się nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych. Początek w poniedziałek 21 stycznia o godz. 18.30. W naszej parafii nauki przedmałżeńskie będą miały miejsce po feriach zimowych. Szczegóły od przyszłej niedzieli.

W najbliższą środę o godz. 19.00 obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas trzecich gimnazjum uczących się w szkołach poza terenem naszej parafii. Rozpoczęcie spotkania w kościele, podział na grupy i spotkanie z wyznaczonymi rodzinami. Natomiast w czwartek o godz. 19.00 takie samo spotkanie, ale trzecich klas gimnazjum uczących się na terenie naszej parafii.

W sobotę 26.01 po wieczornej Mszy Św. spotkanie wspólnoty Faustinum

W przyszłą niedzielę gościć będziemy ojców z Prokury Misyjnej z Poznania. Ojcowie głosić będą kazania na Mszach Świętych i tradycyjnie na placu kościelnym będzie można złożyć swój dar serca na misje. Opłatek Przyjaciół Misji i wszystkich, którzy modlą się za misjonarzy i misjonarki o godzinie 17.00 w sali kominkowej. Serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu odeszli do wieczności: Maria Walczyk, Sabba Szuster, Ryszard Różański.

Prasa katolicka znajduje się na stolikach przy wejściu do kościoła. Bardzo zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.

Niech dobry Bóg nam błogosławi!


Ogłoszenia parafialne

Święto Chrztu Pańskiego 13.01.2019 

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary które złożyliście na tacę, a które są przeznaczone na ogrzewanie kościoła i salek parafialnych. Bóg zapłać.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy tak pięknie i tak bardzo licznie zaangażowali się w Orszak Trzech Króli w naszej parafii. Szczególne podziękowanie dla ojca Mariusza za trud przygotowania i organizacji tego wydarzenia.

Przed nami kolejne dni kolędy, która potrwa do 18 stycznia. Plan kolędy zamieszczony jest w naszym parafialnym kalendarzu, na stronie internetowej parafii, profilu fb, oraz    w gablocie przed kościołem. W tygodniu kolędę rozpoczynamy od godziny 16.00,         w soboty i niedziele od godziny 15.00. Istnieje możliwość zapisania się również na dodatkową kolędę 16 i 19 stycznia. Zapisy w biurze parafialnym osobiście bądź telefonicznie. Kolęda w tym tygodniu dzisiaj – ul. Chopina, Korczaka, Cicha, Miłosza, Młyńska, Odrzańska, w poniedziałek – Ligonia, Orzeszkowa, Słowackiego, we wtorek – Norwida, Sikorskiego, Żwirki i Wigury, w środę – Stara, Bławatków, Gliwicka, Bratków, Goździków, w czwartek – Przechodnia, Sobieskiego, Mickiewicza, w piątek – Koszykowa, Kilińskiego.

Woda święcona znajduje się w wejściu głównym kościoła w dużym, białym pojemniku. Podczas kolędy tradycyjnie rozprowadzamy cegiełki na fundusz inwestycyjno - remontowy. Ministranci, schola i Marianki bardzo dziękują za ofiarowane w czasie kolędy owoce i słodycze, a także za ofiary materialne, które składacie do puszek, a które są przeznaczone dla nich na wyjazdy wakacyjne.

Modlitwie różańcowej w tym tygodniu przewodniczyć będzie II Róża Żywego Różańca.

Kalendarz parafialny ze szczegółowym planem kolędy jest jeszcze do nabycia  w tygodniu w biurze parafialnym, albo w zakrystii.

W sobotę 19 stycznia o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta   z okazji imienin ojca Mariusza, a po Mszy Św. możliwość złożenia życzeń, wspólna kawa  i ciasto w sali kominkowej.  Niech nasz udział w Eucharystii,  w intencji ojca Mariusza będzie naszym podziękowaniem za wszelkie dobro, które czyni w naszej parafii.

Przyszła niedziela będzie dniem składania ofiar kolędowych na tacę   z przeznaczeniem na planowane inwestycje czyli: kapitalny remont holu salek parafialnych, zakup nowych stołów i krzeseł      do największej sali kominkowej, oraz renowację ławek w kościele. Za wszystkie wasze ofiary serdecznie dziękujemy. Są już dwa nowe, piękne stoliki na prasę koło filarów, a od jutra demontowana będzie w częściach balustrada na chór i do dolnego kościoła. Drewno będzie oczyszczone, zaimpregnowane i polakierowane, dlatego nie będzie w tygodniu wejścia na chór. Również w przyszłą niedzielę ojciec Proboszcz przedstawi sprawozdanie roczne i pokolędowe.

W przyszłą niedzielę na sumie uroczyste przyjęcie do grona ministrantów, oraz odnowienie przyrzeczeń ministranckich. Zapraszamy na to szczególne wydarzenie rodziców, opiekunów naszych ministrantów i całe rodziny. Obecność na zbiórce w sobotę o godzinie 10.00 obowiązkowa dla wszystkich ministrantów.

Również w przyszłą niedzielę na Mszach Świętych o godzinie 16.00, 18.00  i 20.00 gościć będziemy zespół ZBRUCZ z Tarnopola na Ukrainie. Po Mszach Świętych na których będą śpiewać artyści dadzą krótki koncert. Serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu odeszli do wieczności : śp. Elżbieta Rochowiak , śp. Teresa Bielawska.

Prasa katolicka znajduje się na stolikach przy wejściu do kościoła. Bardzo zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.

Niech dobry Bóg nam błogosławi!