XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
26.09.2021

Witamy bardzo serdecznie w naszej wspólnocie o. Damiana Dybałę OMI Proboszcza nowo powstającej parafii św. Jana Pawła II w Opolu. Ojciec Damian głosi cały dzień Słowo Boże i po każdej Mszy Św. na placu kościelnym zbiera ofiary na budowę kościoła. Za każdy dar serca bardzo dziękujemy.

Jutro, tj. w poniedziałek 27 września osoby, które zapisały się w biurze parafialnym zapraszamy na wspólne, parafialne wyjście do kina na film Fatima. Seanse dla naszej parafii będą wyświetlane w kinie Helios w Odrzańskich Ogrodach o godz. 10.00 i o godz. 18.00. Bilet ulgowy kosztuje 14 zł. Jeszcze dzisiaj po każdej Mszy Św. w zakrystii możliwość zapisania się do kina. Serdecznie zapraszamy. Zapisać się mogą również osoby z innych parafii. Spotykamy się w kinie 15 minut przed seansem.

Nabożeństwo różańcowe przez cały miesiąc październik od poniedziałku do soboty w kościele o godz. 17.15, we wszystkie niedziele października nabożeństwo różańcowe przy kapliczkach na terenie naszej parafii:
3 październik - ul. Kozielska
10 październik - osiedle Leśna
17 październik - ul. Stara
24 październik - ul. Konwalii
31 październik - grota z tyłu naszego kościoła
W razie złej pogody różaniec w niedziele w kościele. Osoby starsze mogą ze sobą na różaniec przy figurach w niedziele zabrać krzesełka.
Dla dzieci różaniec tradycyjnie od poniedziałku do czwartku o godz. 16.30.

Biuro parafialne czynne jest we wtorek, środę i czwartek od 9.00 do 12.00 i od 16.00 do 18.00, oraz w piątek od 16.00 do 18.00. Przyjmujemy już osobiście
i telefonicznie intencje mszalne na przyszły rok.

Odnowa w Duchu Świętym z naszej parafii i z parafii św. Mikołaja zaprasza na wieczorną Eucharystię o godz. 18.00, katechezę i uwielbienie do naszego kościoła.

W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W piątek o 17.30 śpiewana litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza Św.
wieczorna – zbiorowa za naszych zmarłych, w sobotę o 7.30 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi i Msza Św. o godz. 8.00 z rozważaniem.

Spotkanie wspólnoty Faustinum w czwartek po wieczornej Mszy św. Zapraszamy także osoby, którym bliski jest kult Bożego Miłosierdzia, a które chciałyby dołączyć do tej wspólnoty.

W przyszłą niedzielę ukaże się nasza parafialna gazetka Dobrze że jesteś.

Rocznica I Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 10 października ( niedziela papieska) w dwóch grupach: dzieci rocznicowe z SP 5
o godz.10.00, dzieci rocznicowe z SP 11 o godz.11.30. W sobotę 9 października o godz.12.00, w kościele spowiedź święta dla dzieci rocznicowych i ich najbliższych z rodziny. Rodzice dzieci rocznicowych otrzymają wiadomość w dzienniku elektronicznym o dniu i godzinie próby przed rocznicą.
Z racji, że niedziela 10 października jest niedzielą papieską św. Jana Pawła II, tak, jak co roku będzie można nabyć za dowolną ofiarę kremówki, oraz napić się w sali kominkowej pysznej kawy, a dla dzieci będzie również pyszna lemoniada. Serdecznie zapraszamy.

Dziękujemy za wszelkie dobro jakiego doświadczamy od Was każdego dnia, a przede wszystkim dziękujemy Wam wszystkim za to, że jesteście! W tym tygodniu wokół kościoła będą już nowe donice i nowe krzewy, do których w późniejszym czasie doprowadzimy system nawadniania.

Prasa katolicka znajduje się na stolikach pod chórem: Misyjne Drogi, Gość Niedzielny, oraz kalendarze diecezjalne w cenie 6 zł. Kalendarze misyjne już na przyszły rok będą rozprowadzane w naszej parafii w czwartą niedzielę października.

W tym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Roman Kieżun, Zbigniew Wiśnicki.