Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE   

XXVIII niedziela zwykła 13.10.2019

Umacnia Miłość

Jesteśmy  napełnieni  Duchem  Świętym

 

Witamy w naszej wspólnocie bardzo serdecznie o. Krzysztofa Jamrozego OMI ze Świętego Krzyża i dziękujemy Mu za wygłoszone dzisiaj Słowo Boże
i pomoc w naszej parafii. Bóg zapłać. Dziękujemy również zespołowi Tiako za poprowadzenie we wczorajszy wieczór pięknego uwielbienia.

Dzisiaj po Mszy Św. w holu przed kawiarenką parafialną rozprowadzać będziemy papieskie kremówki oraz obrazek z modlitwą do św. Jana Pawła II,
a jutro na placu przed kościołem. Zapraszamy również w niedzielę papieską po Mszach Św. o godz. 8.30, 10.00 i 11.30 do sali kominkowej  na pyszną klasztorną kawę i kremówki. Wszystkie dowolne ofiary zebrane w sali kominkowej z kawy i  kremówek przeznaczymy dla naszej dawnej parafianki
s. Iwony Korniluk pracującej na Madagaskarze wśród najbiedniejszych dzieci w buszu. W tym dniu po raz kolejny w całej Polsce również zbiórka do puszek przed kościołami na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia wspierającą ubogą młodzież. Dziękujemy za wszelkie Wasze ofiary.

Dzisiaj również dzień fatimski w naszej parafii. O godz. 17.15 w kościele odczytamy prośby i podziękowania do MB Fatimskiej, które składacie do świecznika, następnie różaniec na placu kościelnym z figurą MB Fatimskiej. Prosimy, abyście przynieśli ze sobą świece na procesję. Nie będzie zatem dzisiaj różańca przy kapliczce.

We wtorek po Mszy Św. spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej zapraszamy bardzo serdecznie nauczycieli  i pracowników oświaty, także emerytów,  na Mszę św. we wtorek
15 października  o godzinie 18:00. Po Mszy św. spotkanie w sali kominkowej przy kawie i ciastku.

Wypełnione kartki z wypominkami można składać do świeczników przy MB Fatimskiej i św. Eugeniuszu, a także w biurze parafialnym. Kartki na wypominki znajdują się na świecznikach. Serdeczne Bóg zapłać za dołączone ofiary.

W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Misyjna. Z tej racji przed kościołem do nabycia będą kalendarze misyjne na 2020 rok wydawane przez naszą rodzinę zakonną.

Na stolikach z prasą  Misyjne Drogi, Gość Niedzielny,  oraz parafialna gazetka Dobrze, że jesteś.

W tym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Ewa Trabuć, Ludwika Ambroz-Bek, Andrzej Niedziocha, Maria Chmielewicz, Romana Szeremeta.

Wszystkim naszych parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii dziękujemy za to, że jesteście, za wspólną modlitwę, dobre, życzliwe dla nas ojców słowo, oraz za wszelkie Wasze ofiary. Niech dobry Bóg nam wszystkim błogosławi!


Ogłoszenia parafialne

XXVII niedziela zwykła 06.10.2019

Umacnia Miłość

Jesteśmy  napełnieni  Duchem  Świętym

 

Bóg zapłać za Wasze dzisiejsze ofiary przeznaczone na remonty i inwestycje w naszej parafii. W tym tygodniu po raz kolejny już w tym roku naprawiane były nasze
20 – letnie organy. Do końca października będą na ławkach w górnym kościele nowe, piękne, a przede wszystkim ciepłe poduszki. Zakupiliśmy również do największej naszej sali kominkowej 28 nowych stołów i obrusów.

Dzisiaj różaniec przy kapliczce u Sióstr Służebniczek. W razie niepogody różaniec w kościele. Prosimy, abyście w miarę możliwości bardzo licznie byli obecni na modlitwie różańcowej. Ogłaszamy podobnie jak w roku ubiegłym konkurs dla dzieci i młodzieży – tym razem na tajemnice różańca świętego w formacie A4 (technika wykonania dowolna). Podpisane prace prosimy przynosić albo do zakrystii, albo do katechetów (do końca tego tygodnia). Wszystkie prace będą wywieszone w kościele i na koniec miesiąca nagrodzone.

We wtorek 8 października kolejarze zapraszają bardzo serdecznie na różaniec przy kapliczce św. Katarzyny na peronie dworca PKP w Kędzierzynie – Koźlu o godz. 16.30.

Zapraszamy wszystkich Was już dzisiaj bardzo serdecznie na uwielbienie, które poprowadzi w naszej świątyni w przeddzień Niedzieli Papieskiej zespół Tiako, w najbliższą sobotę 12 października o godz. 19.00. Natomiast podobnie, jak w roku ubiegłym młodzież w niedzielę i sobotę wieczorem rozprowadzać będzie na placu przed kościołem papieskie kremówki, oraz obrazek z modlitwą do św. Jana Pawła II. Zapraszamy również w przyszłą niedzielę papieską po Mszach Św. o godz. 8.30, 10.00  i 11.30 do sali kominkowej  na pyszną klasztorną kawę i kremówki. Wszystkie dowolne ofiary zebrane w sali kominkowej
z kawy i  kremówek przeznaczymy dla naszej dawnej parafianki s. Iwony Korniluk pracującej na Madagaskarze wśród najbiedniejszych dzieci w buszu.
W tym dniu po raz kolejny w całej Polsce również zbiórka do puszek przed kościołami na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia wspierającą ubogą młodzież. Dziękujemy za wszelkie Wasze ofiary.

Uczniowie klas szóstych naszej parafii, którzy pierwszy rok przygotowują się do sakramentu bierzmowania w przyszłą niedzielę papieską 13 października na Mszy Św. o godz. 8.30 złożą uroczyście deklaracje do bierzmowania, które otrzymali od katechetów. Po Mszy Św. odbędzie się spotkanie
z o. Proboszczem dla wszystkich rodziców/opiekunów szóstoklasistów.

W przyszłą niedzielę również dzień fatimski w naszej parafii. O godz. 17.15 w kościele odczytamy prośby i podziękowania do MB Fatimskiej, które składacie do świecznika, następnie różaniec na placu kościelnym z figurą MB Fatimskiej. Prosimy, abyście przynieśli ze sobą świece na procesję. Nie będzie zatem w przyszłą niedzielę różańca przy kapliczce.

Słowo Boże w przyszłą niedzielę głosić będzie o. Krzysztof Jamrozy OMI ze Świętego Krzyża.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej zapraszamy bardzo serdecznie nauczycieli i pracowników oświaty, także emerytów  na Mszę św. o godzinie 18:00
we wtorek 15 października. Po Mszy św. spotkanie w Sali kominkowej przy kawie i ciastku.

Przed ołtarzem i na stoliku z prasą nasza parafialna gazetka Dobrze że jesteś, a w niej jak zawsze bardzo wiele artykułów z życia naszej parafii i wiele pięknych zdjęć.

Na stolikach z prasą  Misyjne Drogi, Gość Niedzielny, parafialna gazetka Dobrze, że jesteś, oraz dla dzieci Mały Gość.

W tym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszła do wieczności: śp. Ewa Trabuć.

Wszystkim naszych parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii dziękujemy za to, że jesteście, za wspólną modlitwę, dobre, życzliwe dla nas ojców słowo, oraz za wszelkie Wasze ofiary. Niech dobry Bóg nam wszystkim błogosławi!