Uczestniczę
we wspólnocie Kościoła
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
21.04.2024

W dzisiejszą Niedzielę Dobrego Pasterza przeżywamy Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Prośmy o nowe, liczne i święte powołania w szczególności
z naszej wspólnoty parafialnej.
W dzisiejszą niedzielę Słowo Boże głosi o. Mariusz Piasecki OMI z Lublińca, którego witamy bardzo serdecznie, a na placu kościelnym zbierał będzie ofiary na organizację Festiwalu Życia w Kokotku.
W tym tygodniu modlitwie różańcowej przewodniczy III Róża Różańcowa.

W poniedziałek 22 kwietnia od godz. 17.00 do 18.00 spowiedź święta dla kandydatów, którzy we wtorek przyjmą sakrament bierzmowania. Zapraszamy również do spowiedzi świętej w tym samym czasie rodziny kandydatów i świadków bierzmowania. Sakrament bierzmowania dla młodzieży z całego naszego miasta będzie miał miejsce we wtorek 23 kwietnia o godz. 18.00 w kościele Ducha Św. na Piastach.

We wtorek 23 kwietnia uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski.
Odnowa w Duchu Świętym razem z o. Adrianem zapraszają na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy. Kolejne już trzecie spotkanie w najbliższy wtorek po Mszy św. wieczornej w dolnym kościele. Serdecznie zapraszamy.

W czwartek 25 kwietnia święto św. Marka, Ewangelisty.

Na stolikach pod chórem do nabycia prasa katolicka: Misyjne Drogi. Gość Niedzielny jest do nabycia w biurze parafialnym.

W przyszłą niedzielę 28 kwietnia gościć będziemy w naszej parafii ojców z Prokury Misyjnej z Poznania, którzy głosić będą całą niedzielę Słowo Boże. Na placu kościelnym będzie można nabyć różne pamiątki z misji i złożyć ofiarę na misje.
Jednocześnie w przyszłą niedzielę w naszej parafii będzie miał miejsce Regionalny Zjazd Przyjaciół Misji. O godz.12.30 różaniec w kościele, o 13.00 Msza Święta, następnie wspólne spotkanie w sali kominkowej. Zapraszamy bardzo serdecznie.
Od 1 do 4 – go maja w Grotnikach k. Łodzi odbędzie się kolejny Zjazd Młodzieży Oblackiej, na który jedzie również młodzież z naszej parafii razem
z o. Krzysztofem.
W najbliższy czwartek o godz. 19.00 ojciec Proboszcz zaprasza wszystkich liderów grup i wspólnot parafialnych na spotkanie dotyczące organizacji uroczystości Bożego Ciała oraz naszego Festynu Parafialnego, który odbędzie się w sobotę 8 czerwca.
W związku z Festynem bardzo prosimy o przynoszenie różnego rodzaju fantów do biura parafialnego , które będzie można wylosować na naszym Festynie. Za wszystkie fanty bardzo dziękujemy.

W tym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Krystyna Mazurkiewicz, Marek Owczarzak, Ludwika Kowalik, Andrzej Prochera, Otylia Gierczak.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…