XIII niedziela zwykła   

                          26.06.2022                                                                                                                      

Posłani              w pokoju Chrystusa

     

 

W tym tygodniu różaniec prowadzić będzie o godz. 17.15 II Róża Różańcowa.

 

W dzisiejszą  niedzielę jest do nabycia kolejny już wakacyjny numer naszej parafialnej gazetki

Dobrze, że jesteś, a w nim m.in. wakacyjny konkurs oraz bardzo wiele artykułów i zdjęć z życia naszej parafii. Zwiększona została ilość stron tego numeru gazetki do 32. Koszt egzemplarza 7 zł.

 

Przypominamy, że od soboty 25 czerwca przez okres wakacji nie ma Mszy Świętych w dni powszednie o godz. 8.00, a w niedziele
o godz. 13.00 i 16.00. Spowiedź w piątki przez okres wakacji od godz. 17.00, wystawienie NS i Koronka do Miłosierdzia Bożego od godz. 15.00. Biuro parafialne od tego tygodnia przez cały okres wakacji czynne tylko we wtorki od 8.30 do 12.00 i w czwartki od 16.00 do 18.00.

 

We wtorek przypada 50 rocznica ustanowienia diecezji opolskiej, w środę uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.

 

W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W piątek o godz. 18.00 Msza Św. zbiorowa w intencji naszych zmarłych. Recytowana litania do NSPJ i Akt oddania po Mszy Św. wieczornej. Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę o godz. 6.30 i Msza Św.  z rozważaniem o godz. 7.00.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć oblatów z Kokotka, będą głosili Słowo Boże, a na placu kościelnym zbierać będą jak co roku
o tej porze ofiary na Festiwal Życia na który bardzo serdecznie zapraszamy.

 

Bóg zapłać za ofiary pieniężne składane do świecznika przy św. Eugeniuszu z przeznaczeniem na Ukrainę, za ofiary z przeznaczeniem na remont dolnych pomieszczeń naszego kościoła i za wszelką dobroć.

 

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje parafianom, gościom życzymy bardzo dobrego odpoczynku, dużo słońca i prosimy pamiętajcie o Bogu tam, gdzie będziecie wypoczywać.

 

Prasa katolicka znajduje się na stolikach pod chórem:  do nabycia Gość Niedzielny i Misyjne Drogi.

W biurze parafialnym można nabyć wszystkie pamiątki związane z 40 – leciem naszej parafii: książka  o św. Eugeniuszu, oblackie krzyże na ścianę, magnesy, breloczki, różańce z wizerunkiem naszego kościoła, jubileuszowe świece, a także oblackie krówki.

W tym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Marian Grześkowiak, Irmgarda Kowaczek, Rajnold Gawenda, Tomasz Mikoluk.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….


XII niedziela zwykła   

19.06.2022                                                                                                                      

Posłani w pokoju Chrystusa

 

Gościmy w naszej parafii diakona Karola Chmiela OMI z naszego seminarium w Obrze, który głosi Słowo Boże, a na placu kościelnym zbierał będzie ofiary na kształcenie kleryków w seminarium w Obrze. Za każdy dar serca bardzo dziękujemy.

Zapraszamy Was bardzo serdecznie dzisiaj na godz. 17.00 do naszego kościoła na spektakl PORANEK w wykonaniu teatru A z Gliwic. Po spektaklu na placu kościelnym przedstawiciele Parafialnej Rady Duszpasterskiej zbierać będą dowolne ofiary na remont naszego kościoła. W związku ze spektaklem Msza Św. o godz. 16.00 i o godz. 18.00 w dzisiejszą niedzielę sprawowana będzie w dolnym kościele.

W tym tygodniu różaniec o godz. 17.15 prowadzić będzie I Róża Różańcowa.

Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa  w oktawie Bożego Ciała śpiewana będzie w czasie procesji wokół kościoła po Mszy Św. o godz. 18.00.

W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy w piątek na Mszę Św. o godz. 8.00 w szczególności dzieci i młodzież, aby podziękować Panu Bogu za cały rok szkolny.

W  przyszłą sobotę 25 czerwca od godziny 9.00 ojcowie odwiedzą chorych naszej parafii. Prosimy o zapisywanie chorych osobiście, bądź telefonicznie w biurze parafialnym.

Przypominamy, że od najbliższej soboty 25 czerwca przez okres wakacji nie będzie Mszy Świętych w dni powszednie o godz. 8.00, a w niedziele o godz. 13.00 i 16.00. Spowiedź od najbliższego piątku przez okres wakacji od godz. 17.00, Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego od godz. 15.00.

W przyszłą niedzielę na sumie będziemy modlić się w intencji naszego wikariusza o. Piotra z racji Jego imienin. Po sumie możliwość złożenia życzeń, oraz kawa i ciasto w kawiarence parafialnej.

Również w przyszłą niedzielę ukaże się kolejny już wakacyjny numer naszej parafialnej gazetki Dobrze, że jesteś, a w nim min. wakacyjny konkurs, oraz bardzo wiele artykułów i zdjęć z życia naszej parafii.

Bóg zapłać za ofiary pieniężne składane do świecznika przy św. Eugeniuszu z przeznaczeniem na Ukrainę, za ofiary z przeznaczeniem na remont dolnych pomieszczeń naszego kościoła i za wszelką dobroć.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje parafianom, gościom życzymy bardzo dobrego odpoczynku, dużo słońca i prosimy pamiętajcie o Bogu, tam, gdzie będziecie wypoczywać.

Prasa katolicka znajduje się na stolikach pod chórem:  do nabycia Gość Niedzielny i Misyjne Drogi.

W biurze parafialnym można nabyć wszystkie pamiątki związane z 40 – leciem naszej parafii: książka o św. Eugeniuszu, oblackie krzyże na ścianę, magnesy, breloczki, różańce z wizerunkiem naszego kościoła, jubileuszowe świece, a także oblackie krówki.

W tym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszła do wieczności: śp. Helena Szweikowska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….