I niedziela Adwentu
29.11.2020
Eucharysia daje życie

W najnowszym dekrecie naszego Ordynariusza z dnia 24 listopada czytamy: „ z żalem trzeba stwierdzić, że duszpasterskie odwiedziny kolędowe w zwyczajowej formie nie są dziś możliwe” (…) Zamiast odwiedzać parafian w domach, duszpasterze powinni zaprosić ich do kościoła w mniejszych grupach (np. mieszkańców poszczególnych ulic lub ich części…) na Mszę św., która winna być sprawowana w ich intencji” - cały dekret na stronie internetowej naszej parafii, na profilu fb i w gablocie przed kościołem. W przyszłą niedzielę podamy Wam drodzy parafianie, jak to w praktyce zorganizujemy.

Poświęcone opłatki, świece Caritasu i inne, sianko, tradycyjne kartki świąteczne są już do nabycia dzisiaj po każdej Mszy Świętej i w przyszłą niedzielę również po każdej Mszy Świętej. Można to wszystko nabyć przez okna sali kominkowej, a w tygodniu w biurze parafialnym. Zapraszamy bardzo serdecznie!
Również do nabycia dzisiaj przed ołtarzem nasza parafialna gazetka „Dobrze że Jesteś" i zarazem kalendarz na przyszły rok ( w związku z pandemią w innej formie). Wydanie to ma więcej stron. Koszt egzemplarza – 8 zł.
W tygodniu kalendarz do nabycia w biurze parafialnym.

Biuro parafialne czynne będzie ( aż do odwołania) tylko we wtorki i czwartki od 9.00 do 12.00 i od 16.00 do 18.00. Intencje mszalne można również zamawiać telefonicznie.

Osoby, które złożyły darowiznę w kopertkach i chcą dokonać odpisu od darowizny za rok 2020 proszone są
o zgłoszenie się w biurze parafialnym do 15 grudnia.

Dziękujemy za składane do świeczników ofiary na Msze Święte za dusze w czyśćcu cierpiące.

W związku z pandemią rekolekcje adwentowe, które miał prowadzić w naszej parafii o. Proboszcz Damian Dybała OMI z Opola zostają odwołane.

Do trzeciej niedzieli Adwentu przy obrazie Jezusa Miłosiernego jest wystawiony „Kosz Miłosierdzia”, do którego można składać każdego dnia produkty żywnościowe o długim okresie przydatności do spożycia oraz słodycze. Dary wasze będą przeznaczone do przygotowania paczek świątecznych dla potrzebujących z naszej parafii.
W związku z pandemią nie będzie w tym roku w naszej parafii tradycyjnej wieczerzy wigilijnej dla ubogich, ale chcemy dla nich przygotować kilkadziesiąt obfitych paczek świątecznych. Wszystko to czynimy środkami finansowymi naszej parafii – nie mamy na ten cel żadnej dotacji, ani dofinansowania. Zatem tym bardziej dziękujemy Wam za każdą ofiarę na ten cel składaną w biurze parafialnym, bądź przelewaną na konto parafii. Dziękujemy tym, którzy już przynieśli w minionych dniach do kosza miłosierdzia swoje dary.

Osoby i rodziny z naszej parafii, będące w szczególnej potrzebie, prosimy o zapisywanie się na paczki świąteczne. Zgłoszenia można dokonywać osobiście w biurze parafialnym lub telefonicznie pod numer
tel.: 515 398 146 w dniach od 30.11.2020 r. do 11.12.2020 r.

Od jutra rozpoczynamy roraty - każdego dnia od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Będą to roraty rodzinne , ale zapraszamy na nie wszystkich parafian. Ogłaszamy również konkurs dla dzieci i młodzieży na najpiękniejszy lampion. Natomiast dorosłych zapraszamy na roraty w każdą sobotę Adwentu o godz. 7.00. Będzie nam wtedy towarzyszył swoim pięknym śpiewem nasz chór parafialny.

W czwartek o godz. 08.00, Msza św. z okazji urodzin i imienin naszego pana kościelnego Franciszka .

W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek o 17.30 śpiewana litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt oddania. O godz. 18.00 Msza Św. zbiorowa za naszych zmarłych – można jeszcze w tym tygodniu zamówić intencje na tą Mszę Świętą. W sobotę wyjątkowo różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 6.30 i Msza Św. z rozważaniem o godz. 7.00.

W przyszłą niedzielę uroczysta suma w intencji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej i Sióstr Służebniczek
z racji przypadającej 8 grudnia uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP, 25 – lecia kanonizacji św. Eugeniusza de Mazenod i imienin ojca Wiesława, oraz 25 – lecia gazetki „Dobrze że Jesteś”. W czasie Mszy Świętej wręczone zostaną pamiątkowe medale dla zasłużonych dla naszej parafii i klasztoru osób. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W przyszłą niedzielę przed kościołami w całej Polsce zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie.

Na stolikach z prasą najnowszy numer Misyjnych Dróg i Gość Niedzielny i kalendarze dla rolników.

Przypominamy, że w kościele obowiązują maseczki, bądź inna forma zakrywania ust i nosa, a pod chórem na stolikach znajduje się płyn do dezynfekcji rąk, z którego bardzo prosimy korzystać.

Bardzo dziękujemy Wam za to, że jesteście, za wspólną modlitwę i wszelkie przejawy życzliwości. Niech dobry Bóg wszystkim nam hojnie błogosławi.

W tym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszły do wieczności: śp. Stanisława Siemieńczuk, Zofia Borsuk, Monika Motyl.