Ogłoszenia parafialne 21.10.2018.

Przed kościołem do nabycia za dobrowolną ofiarę, kalendarze misyjne na przyszły rok, wydawane przez naszą rodzinę zakonną. Bardzo serdecznie zachęcamy do nabywania kalendarza.
Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godzinie 17.15 przy kapliczce na ulicy Starej, a za tydzień w niedzielę na osiedlu Leśna. W tygodniu różaniec o 17.15 dla dorosłych i młodzieży, a o godzinie 16.30 (od poniedziałku do czwartku) dla dzieci. Serdecznie Was wszystkich zapraszamy.
W poniedziałek przypada wspomnienie św. Jana Pawła II.
Różaniec w najbliższy wtorek o godz. 17.15 przy figurze św. Katarzyny przy kościele prowadzić będą kolejarze.
W środę o godzinie 19.00 ojciec Proboszcz zaprasza na obowiązkowe spotkanie młodzież z klas trzecich gimnazjum przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, uczącą się w szkołach na terenie naszej parafii. Na spotkanie proszę, aby młodzież przyniosła dzienniczki do bierzmowania.
Wypełnione kartki z wypominkami można składać do świeczników, które znajdują się przy figurach MB Fatimskiej i św. Eugeniusza, a także w biurze parafialnym. Kartki na wypominki znajdują się na świecznikach. Serdeczne Bóg zapłać za dołączone ofiary.
Kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w dniach od 5 do 9 listopada o godzinie 19.00. Zainteresowanych kursem przedmałżeńskim prosimy o zgłoszenie swojego udziału w biurze parafialnym osobiście lub telefonicznie w godzinach otwarcia biura. Zapisy na kurs przyjmujemy do końca października.
W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na pokrycie kosztów remontu chóru i zainstalowania w kościele górnym i dolnym nowego monitoringu, oraz montażu nowych telewizorów w dolnym kościele. Za wszelkie Wasze ofiary na ten cel bardzo Wam dziękujemy.
W przyszłą niedzielę 28 października z inicjatywy Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie będziemy obchodzić 10 Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: Pakistan. Przerwać milczenie. Wyrazem naszego materialnego wsparcia chrześcijan w Pakistanie będzie zbiórka do puszek przed kościołem.
Listopadowy zjazd młodzieży oblackiej odbędzie się w dniach 8 do 11 listopada w Poznaniu. Temat zjazdu Piątka Warta Poznania. Zapisy trwają do końca października u o. Mariusza i kleryka Piotra. Zapraszamy młodych na wyjazd bardzo serdecznie.
Prasa katolicka znajduje się na stoliku przy wejściu do kościoła. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Misyjnych Dróg. Ofiarę za prasę prosimy wrzucać do skarbon na filarach.
Ojciec Wiesław organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach i Centrum św. Jana Pawła II. Wyjazd w sobotę 17 listopada o godzinie 7.00 Zapisy w biurze parafialnym do 5 listopada. Koszt pielgrzymki 50 zł
W tym tygodniu odeszli do wieczności: Czesław Zagawa, Franciszek Kura i Andrzej Lisowski. Wieczny odpoczynek…
Miłym gościom i bardzo kochanym parafianom dziękujemy za wszelkie dobro: za Waszą modlitwę, obecność, dobre, życzliwe dla nas ojców słowo, oraz za wszelkie ofiary.
Błogosławionego tygodnia dla nas wszystkich. Niech dobry Bóg nam błogosławi!

 


Ogłoszenia parafialne 14.10.2018

  Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godzinie 17.15 przy kapliczce na ulicy Kozielskiej, a za tydzień w niedzielę przy ulicy Starej. W tygodniu różaniec o 17.15 dla dorosłych i młodzieży, a o godzinie 16.30 (od poniedziałku do czwartku) dla dzieci. Serdecznie Was wszystkich zapraszamy.  
  W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Teresy od Jezusa, wtorek – uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska, w środę – św. Ignacego Antiocheńskiego, w czwartek – święto św. Łukasza Ewangelisty, w sobotę – św. Jana Kantego  
  Dzisiaj po każdej Mszy Świętej młodzież rozprowadzać będzie kremówki oraz obrazek z modlitwą do św. Jana Pawła II. Wszystkie ofiary ze sprzedaży kremówek przeznaczone będą na duszpasterstwo naszej parafialnej młodzieży.

Również zbiórka do puszek przed kościołem przeznaczona będzie na Fundację Dzieła Nowego  Tysiąclecia wspierającą dzieci i młodzież z rodzin ubogich. Za wszystkie dary serca bardzo Wam dziękujemy.

Również dzisiaj o godzinie 16.30 zapraszamy do naszego kościoła na wieczór uwielbienia. Chcemy Bogu dziękować za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II.  Uwielbienie animować będzie muzycznie zespół Tiako.

 
  Wyjazd na pielgrzymkę do Częstochowy z ojcem Wiesławem jutro o godzinie 7.00. Zbiórka przed kościołem. Również jutro na godzinę 18.00 zapraszamy bardzo serdecznie na Mszę Świętą wszystkich nauczycieli, wychowawców i katechetów. Chcemy wspólnie prosić Boga, aby Wam w Waszej pięknej i odpowiedzialnej pracy błogosławił  
  We wtorek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie formacyjne parafialnego zespołu Caritas  
  Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich zaprasza 16 października (wtorek) o godz. 17.00 na różaniec na peronie II przy kapliczce, a 23 października (wtorek) o godz. 17.15 przy figurze św. Katarzyny przy kościele.  
 

 

W środę o godzinie 19.00 ojciec Proboszcz zaprasza na obowiązkowe spotkanie młodzież z klas trzecich gimnazjum przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, ale uczącą się w szkołach poza terenem naszej parafii. Na spotkanie proszę, aby młodzież przyniosła dzienniczki do bierzmowania  
  W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Misyjna. Z tej racji przed kościołem do nabycia będą kalendarze misyjne na 2019 rok wydawane przez naszą rodzinę zakonną  
  Wypełnione kartki z wypominkami można składać do świeczników, które znajdują się przy figurach MB Fatimskiej i św. Eugeniusza, a także w biurze parafialnym. Kartki na wypominki znajdują się na świecznikach. Serdeczne Bóg zapłać za dołączone ofiary  
  Listopadowy zjazd młodzieży oblackiej odbędzie się w dniach 8 do 11 listopada w Poznaniu. Temat zjazdu Piątka Warta Poznania. Zapisy trwają do końca października u o. Mariusza i kleryka Piotra. Zapraszamy młodych na wyjazd bardzo serdecznie  
  Prasa katolicka znajduje się na stoliku przy wejściu do kościoła. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Misyjnych Dróg. Ofiarę za prasę prosimy wrzucać do skarbon na filarach  
  W tym tygodniu odeszli do wieczności: Bolesław Michlowski i Teresa Muszyk. Wieczny odpoczynek…  
  Miłym gościom i bardzo kochanym parafianom dziękujemy za wszelkie dobro: za Waszą modlitwę, obecność, dobre, życzliwe dla nas ojców słowo, oraz za wszelkie ofiary  
  Błogosławionego tygodnia dla nas wszystkich. Niech dobry Bóg nam błogosławi!