Ogłoszenia parafialne 17.06.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

11 niedziela zwykła 17.06.2018 r.

   Modlitwie różańcowej przewodniczyć będzie VIII Róża Żywego Różańca.

Spotkanie dla rodziców ministrantów, scholi i Marianek, wyjeżdżających na wakacje zorganizowane przez parafię,  w czwartek 21 czerwca o godz. 18.30.

Msza św. na zakończenie roku szkolnego odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 08.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców.

Msza św. dla młodzieży w piątek o godz. 19.00. Zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

Do piątku trwają zapisy na Festiwal Życia , który odbędzie się w dniach od 1 do 8 lipca w Kokotku. Koszt 140 zł. Zapisy i bliższe informacje u o. Mariusza i w biurze parafialnym.

Spotkanie wspólnoty Faustinum odbędzie się w najbliższy piątek 22 czerwca po Mszy św. wieczornej.

Kapłańskie odwiedziny chorych odbędą się w najbliższą sobotę. Prosimy o zgłaszanie tych chorych, którzy pragną skorzystać w tym dniu ze spowiedzi.

Msza św. w intencji o. Józefa Chlebka OMI z okazji jego 50 rocznicy święceń kapłańskich (z okazji złotego jubileuszu kapłaństwa) zostanie odprawiona w najbliższą sobotę w godzinie miłosierdzia o 15.00. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie zaproszonych na jubileusz gości. Z powodu poważnej choroby jubilata, ucieszymy się być może choćby z chwilowej jego obecności.

Wiadomości o zmianach personalnych w naszej parafii już się rozeszły po całym Mieście. Zbliża się zatem czas pożegnań. W przyszłą niedzielę pożegnamy O. Tomka, a 12 sierpnia O. Proboszcza. Na każdej Mszy św. żegnać będą przedstawiciele różnych wspólnot parafialny według podanego grafika. Po Mszy św. będzie też okazja do spotkania i pożegnania osobistego w Sali kominkowej.  (plan spotkań poniżej)

Od 27 do 29 lipca 2018 (tj. od piątku do niedzieli), odbędzie się "Młodzieżowa Pielgrzymka Rowerowa do Częstochowy z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę". Zaprasza grupa rowerowa "OK Team", ze Wspólnoty Młodzieżowej Niniwa Kędzierzyn-Koźle. Zapisy i bliższe informacje u o. Mariusza i w biurze parafialnym do 20 lipca 2018.

Oddajemy do rąk czytelników nowy numer „Dobrze że Jesteś”, a w nim rozmowa z O. Józefem Chlebkiem oraz z odchodzącymi duszpasterzami. Oprócz tego będą też inne ciekawe materiały …

Do wieczności odeszli: Stanisława Pudełek i  Zdzisław Hofman. Wieczny odpoczynek…

 

POŻEGNANIE OJCA TOMKA

 

23 czerwca 2018 r.      

godz. 18.00         Schola „Magnificat”

24 czerwca 2018 r.      

godz. 07.00       Wspólnota Żywego Różańca; Wspólnota Seniorów św. Anny

godz. 08.30       Odnowa w Duchu Świętym;  Lektorzy; Wspólnota  św. Eugeniusza

godz. 10.00        Ministranci; Dzieci; Katecheci

godz. 11.30         Rada parafialna; Chór; Domowy Kościół

godz. 13.00       Neokatechumenat; Szafarze

godz. 16.00       Przyjaciele misji; Gazetka „Dobrze, że jesteś”

godz. 18.00       Caritas; Faustinum

godz. 20.00      Młodzież

 

POŻEGNANIE OJCA PROBOSZCZA

 

11 sierpnia 2018 r.      

godz. 18.00      Odnowa w Duchu Świętym

12 sierpnia 2018 r.      

godz. 07.00      Wspólnota Żywego Różańca; Wspólnota Seniorów św. Anny

godz. 08.30       Szafarze; Lektorzy; Wspólnota  św. Eugeniusza; Neokatechumenat

godz. 10.00        Ministranci; Schola „Magnificat”; Dzieci; Katecheci

godz. 11.30         Rada parafialna; Chór; Caritas; Faustinum

godz. 16.00        Przyjaciele misji; Gazetka „Dobrze, że jesteś”; Domowy Kościół

godz. 20.00       Młodzież

 

 


Ogłoszenia parafialne 10.06.2018

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

10 niedziela zwykła 10.06.2018 r.

   Modlitwie różańcowej w tym tygodniu przewodniczy VII Róża Żywego Różańca.

Spotkanie lektorów dorosłych odbędzie się w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

W środę przypada dzień fatimski. Zapraszamy na Mszę św. nabożeństwo i procesję w środę o godz. 18.00.

W dniach od 15 - 17 czerwca odbędzie się pierwsza sesja nowo otwartej filii Szkoły Życia Chrześcijańskiego w naszej parafii. Jest to propozycja dla wszystkich którzy chcą bardziej poznać Słowo Boże i doświadczyć Bożej miłości. Szczegóły znajdziemy na plakatach.

Spotkanie  Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii świętej w piątek po Mszy św. wieczornej.

W przyszłą niedzielę oddamy do rąk czytelników nowy numer „Dobrze Że Jesteś”. Będzie trochę materiałów dotyczących pożegnań odchodzących  duszpasterzy.

Trwają zapisy na Festiwal Życia , który odbędzie się w dniach od 1 do 8 lipca w Kokotku. Koszt 140 zł. Zapisy i bliższe informacje u o. Mariusza i w biurze parafialnym do 20 czerwca.

Prace związane z przebudową placu kościelnego potrwają jeszcze kilka tygodni, ale, jak widać, wszystkie płyty są już położone. Wykonano też część nowych barierek i umocowano dotychczasowe. Do wykonania pozostały spoiny, wymiana uszkodzonych płyt i spoin oraz czyszczenie powierzchni wykonanej wcześniej. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Mobilizacja w kolejne niedziele czerwca może zaowocować całkowitym rozliczeniem inwestycji w momencie jej zakończenia.

Do wieczności odeszli: Jolanta Stach, Edward Czubek i Adam Otręba. Wieczny odpoczynek…