XXVII niedziela zwykła

2.10.2022

Posłani w pokoju Chrystusa

 

Dzisiaj na sumie będziemy modlić się w intencji naszego nowego Superiora o. Marka Pycki OMI, który obchodzi 40 – lecie życia zakonnego. Ojciec Superior całą dzisiejszą niedzielę głosi również Słowo Boże.

Po Mszach Świętych na placu kościelnym są do nabycia oblackie kalendarze misyjne na przyszły rok. Dowolne ofiary za kalendarz przeznaczone są na dzieła, które na całym świecie prowadzą Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej.

Dzisiaj (niedziela) różaniec przy kapliczce na ulicy Starej, w tygodniu - w kościele o godz. 17.15. Różaniec dla dzieci we wszystkie niedziele października 10 minut przed Mszą Świętą o godz. 10.00.

W najbliższy wtorek będziemy gościć na Mszy Św. o godz. 18.00  Bractwo św. Józefa. Po Mszy Św. spotkanie w kawiarence parafialnej.

Kolejarze zapraszają bardzo serdecznie na różaniec na peronie, w sobotę 8 października o godz. 14.00

Zapraszamy Róże Różańcowe na wspólny wyjazd na Górę Świętej Anny. Wyjazd będzie 6 października (czwartek) o godz. 9.00. Zapisy w biurze parafialnym tylko do wtorku. Koszt 10 zł. W drodze powrotnej słodka niespodzianka.

W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Z racji różańca nie będzie po Mszy Św. nabożeństwa ku czci św. Eugeniusza.

W I piątek miesiąca Msza Święta o godz. 8.00 w intencji Róż Różańcowych naszej parafii, po Mszy Św. spotkanie zelatorów w kawiarence parafialnej. Na koniec Mszy Świętej o godz. 8.00 indywidualne błogosławieństwo Relikwiami św. Jana Pawła II.

Wieczorem w piątek Msza Św. o godz. 18.00 – zbiorowa – w intencji naszych zmarłych.

Organizujemy również pielgrzymkę dziękczynną z racji jubileuszu naszej parafii śladami św. Jana Pawła II do Krakowa i Wadowic. W planie m.in zwiedzanie domu św. Jana Pawła II, Centrum św. Jana Pawła II, Łagiewniki. Wyjazd 19 października (środa), koszt 130 zł (w tym m.in. obiad, autokar). Zapisy i pieniądze przyjmujemy w biurze parafialnym.

W biurze parafialnym można nabyć 3 książki, których autorem jest ks. arcybiskup Mieczysław Mokrzycki – serdecznie polecamy. Również w biurze parafialnym przyjmujemy intencje na przyszły rok.

W przyszłą niedzielę 9 października i w sobotę po Mszy Św. wieczornej będziemy rozprowadzać kremówki, z których dochód przeznaczony będzie na wspólnoty działające przy naszej parafii do których należą dzieci i młodzież. Zapraszamy wtedy do naszej kawiarenki na pyszną kawę z parafialnego ekspresu. Na sumie wręczenie dyplomów dla kolejnych naszych zasłużonych parafian, a po południu o godz. 17.00 zapraszamy do naszego kościoła na przepiękny koncert w wykonaniu młodzieżowej orkiestry dętej Leśnica. W związku z koncertem Msze Święte w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 i 18.00 sprawowane będą w dolnym kościele.

Również w przyszłą niedzielę o godz. 13.00 Msza Św. dla rodziców i kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas ósmych. Po Mszy Świętej wspólne spotkanie.

W przyszłą niedzielę z racji II niedzieli miesiąca składka inwestycyjna przeznaczona będzie na zakup nowych mebli do zakrystii kapłanów. Za każdy dar serca bardzo dziękujemy.

Z naszych uroczystości można nabyć w biurze parafialnym profesjonalny film oraz zdjęcia. Na pendrive jest film, za który trzeba zapłacić 80 zł (w tym jest również koszt pendrive), dodatkowo umieszczona tam prezentacja jest prezentem naszej parafii dla Was. Przyjmujemy zapisy w biurze parafialnym do końca tego tygodnia.

Zdjęcia z naszej uroczystości można obejrzeć w biurze parafialnym i zamówić wybrane przez siebie zdjęcia.

Prasa katolicka znajduje się na stolikach pod chórem: do nabycia Gość Niedzielny i Misyjne Drogi. W biurze parafialnym można nabyć wszystkie pamiątki związane z 40-leciem naszej parafii, a w szczególności krówki oblackie.

W tym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Mieczysław Jaświn, Jadwiga Łuczkowska.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….