XXVI niedziela zwykła
27.09.2020
Umacnia Miłość

Do 3 października, w hipermarkecie Carrefour przy ul. Kozielskiej 20, w ramach Ogólnopolskiej akcji ustalonej przez Caritas Polska odbywa się Zbiórka Żywności pod hasłem „Tak, pomagam”. Parafialny Zespół Caritas prosi o podzielenie się z potrzebującymi naszej parafii przede wszystkim produktami o długim terminie ważności. Kosz na produkty jest oznaczony i stoi w widocznym miejscu. Za każdy dar serca bardzo dziękujemy. Dziękujemy również bardzo serdecznie za ofiary, które złożyliście w ubiegłą niedzielę na placu kościelnym dla naszych najuboższych parafian pozostających pod opieką naszego parafialnego Caritasu.

W tym tygodniu w ramach pracy biura parafialnego przyjmujemy również intencje zamawiane telefonicznie. Przypominamy,
że w każdy I piątek miesiąca o godz. 18.00 sprawujemy Mszę Świętą zbiorową za zmarłych, natomiast w dzień fatimski każdego 13 dnia miesiąca o godz. 18.00 Mszę Św. zbiorową za żyjących.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Od czwartku rozpoczynamy miesiąc październik. W dni powszednie różaniec o godz. 17.15, w przyszłą niedzielę różaniec przy kapliczce z tyłu kościoła – na placu kościelnym. Dla osób starszych będą ustawione tam plastikowe krzesła. Dzieci rozpoczną swój różaniec dopiero od przyszłego tygodnia od poniedziałku do czwartku o godz. 16.30. W sobotę różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7.30 i Msza Św. z rozważaniem
o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W sobotę po Mszy Św. wieczornej i w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej będą do nabycia papieskie kremówki i obrazek
ze świętym Janem Pawłem II. Kremówki w tym roku będziemy rozprowadzać na placu kościelnym, ale przez okna sali kominkowej.
Za kremówki składamy dowolne ofiary, za które bardzo dziękujemy.
W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 10.00 poświęcenie różańców dzieciom klas III, a po Mszy Św. obowiązkowa katecheza dla ich rodziców.
Również w przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 13.00 uczniowie klas szóstych w obecności swoich rodziców/opiekunów uroczyście złożą swoje deklaracje rozpoczęcia przygotowania do sakramentu bierzmowania. Po Mszy Św. obowiązkowa katecheza ojca Proboszcza dla rodziców i uczniów klas szóstych.

W biurze parafialnym są do nabycia różańce święte ( również dziesiątka różańca), oraz małe plastikowe pojemniki na wodę święconą. Również w biurze parafialnym zachęcamy do zakupu książki pt. „Wszyscy tańczą na moście Wantounou” brata Piotra Michalika – kapucyna pochodzącego z Kędzierzyna. Koszt książki 35 zł.

Na stolikach z prasą Misyjne Drogi i najnowszy numer Gościa Niedzielnego, oraz kalendarze diecezjalne. Kalendarze misyjne – oblackie będą w październiku.

Przypominamy, że w kościele obowiązują maseczki, bądź inna forma zakrywania ust i nosa, a pod chórem na stolikach znajduje się płyn do dezynfekcji rąk, z którego prosimy korzystać.

Ogłoszenia parafialne na bieżąco umieszczane są na naszej stronie internetowej i parafialnym profilu facebook.

Spotkanie organizacyjne zelatorek Żywego Różańca po Mszy Świętej 7 października o godz. 8.00.

W tym tygodniu nie było żadnego pogrzebu. Pomódlmy się za wszystkich naszych zmarłych parafian. Wieczny odpoczynek…

Bardzo dziękujemy Wam za to, że jesteście, za wspólną modlitwę i wszelkie przejawy życzliwości. Niech dobry Bóg wszystkim nam hojnie błogosławi.