Po raz kolejny w Kędzierzynie-Koźlu odbył się Orszak Świętych. Zgromadził wiernych z parafii całego miasta. Tegoroczne obchody rozpoczęły się od uroczystej Mszy św., celebrowanej w kościele Ducha Świętego na Piastach. Przewodniczył jej nowy wikariusz parafii oblackiej w Kędzierzynie – o. Marcin Dyrda OMI. Kazanie wygłosił wikariusz parafii na Piastach. W słowie skierowanym do wiernych ukazał Błogosławieństwa jako ścieżkę do świętości. Modlitwie eucharystycznej towarzyszyła obecność świętych i błogosławionych, których relikwie ustawiono na ołtarzu ofiarnym. Wśród nich znalazły się również relikwie św. Eugeniusza de Mazenoda, który jest patronem oblackiej parafii na Pogorzelcu.

Po końcowym błogosławieństwie kilkuset wiernych wyruszyło w procesji ulicami miasta w kierunku najstarszej parafii Kędzierzyna, w której w początkach swojej działalności w tym mieście posługiwali misjonarze oblaci. Momentem zwieńczenia tegorocznego Orszaku Świętych było uwielbienie w kościele pw. Świętego Mikołaja. Animował je muzycznie, działający przy oblackiej parafii, młodzieżowy zespół “Credamus”.

Orszak Świętych w Kędzierzynie-Koźlu został zainicjowany przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, posługujących w parafii pw. Świętego Eugeniusza de Mazenoda w dzielnicy Pogorzelec.

(zdj. o. Paweł Gomulak OMI – oblaci.pl)