W dniu dzisiejszym (10 lipca 2018 roku) w godzinach wieczornych, odszedł do Pana o. Józef Chlebek OMI.

W trakcie ciężkiej choroby i agonii towarzyszyła mu wspólnota zakonna.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie! A światłość wiekuista niechaj mu świeci.

Polecamy modlitwie naszego zmarłego Współbrata.

Uroczystości pogrzebowe:

Czwartek (12 lipca 2018 roku) – msza święta w kościele p.w. św. Eugeniusza de Mazenoda w Kędzierzynie-Koźlu o godz. 18.00 i eksporta ciała śp. o. Józefa Chlebka OMI do Lublińca.

Piątek (13 lipca 2018 roku) – msza święta pogrzebowa w kościele p.w. św. Stanisława Kostki w Lublińcu (diecezja gliwicka) o godzinie 13.00, a następnie złożenie ciała do grobu na kwaterze oblackiej cmentarza w Lublińcu.

Ojciec Józef Chlebek urodził się 4 grudnia 1942 roku. Pierwszą profesję zakonną złożył 8 września 1962 roku, a święcenia prezbiteratu przyjął 23 czerwca 1968 roku z rąk abp. Antoniego Baraniaka. Kapłańską posługę rozpoczął w Lublińcu, następnie był wikariuszem w Białogardzie. W Poznaniu pracował w Sekretariacie Powołań i Prokurze Misyjnej. Później o. Józef trafił do Kodnia, gdzie duszpasterzował wśród pielgrzymów, odwiedzających “Częstochowę Podlasia” oraz zainicjował tam koło Przyjaciół Misji Oblackich. W Siedlcach zaangażował się w tworzenie nowej parafii. Wraz z obediencją (skierowaniem) do Grotnik rozpoczęła się w życiu jubilata owocna posługa misjonarza ludowego (rekolekcjonisty), którą kontynuował po przeniesieniu do Kędzierzyna-Koźla. Oprócz posługi duszpasterskiej i misjonarskiej o. Józef znany był z ogromnego zaangażowania na rzecz organizacji corocznych spotkań dla rodziców oblatów, pochodzących z Kędzierzyna i okolic. Odszedł do Pana 10 lipca 2018 roku w otoczeniu wspólnoty zakonnej klasztoru kędzierzyńskiego, w którym spędził ostatnie 25 lat swego życia.