W sobotę 23 czerwca wspólnota zakonna naszego domu świętowała wraz z o. Józefem Chlebkiem OMI, jego złoty jubileusz święceń prezbiteratu. Był to dzień wdzięczności Bogu za dar życia i posługi kapłańskiej naszego jubilata, który od 25 lat jest domownikiem kędzierzyńskiego klasztoru. Pomimo tego, że na kilka tygodni przed rocznicą jego święceń stan zdrowia jubilata znacznie się pogorszył, wziął udział w celebracji eucharystycznej, która zgromadziła również jego rodzinę, parafian i przyjaciół. Życzenia złożyli: rodzina, rada parafialna, pracownicy klasztoru, służba zdrowia. Jubilat otrzymał również Apostolskie Błogosławieństwo papieża Franciszka. Ojciec Józef z trudem krył łzy wzruszenia i pomimo zmęczenia skierował do zebranych słowa podziękowania.

Uroczystości rozpoczęły się modlitwą koronki do Bożego Miłosierdzia. Celebracji eucharystycznej przewodniczył superior kędzierzyńskiego komunitetu, który również wygłosił kazanie. Na koniec liturgii o. Józef skierował do zebranych życzenia, “aby otworzyli swoje serca na Miłosierdzie Boga”.

Ojciec Józef Chlebek przyjął święcenia prezbiteratu z rąk abp. Antoniego Baraniaka 23 czerwca 1968 roku. Kapłańską posługę rozpoczął w Lublińcu, następnie był wikariuszem w Białogardzie. W Poznaniu pracował w Sekretariacie Powołań i Prokurze Misyjnej. Później o. Józef trafił do Kodnia, gdzie duszpasterzował wśród pielgrzymów, odwiedzających “Częstochowę Podlasia” oraz zainicjował tam koło Przyjaciół Misji Oblackich. W Siedlcach zaangażował się w tworzenie nowej parafii. Wraz z obediencją (skierowaniem) do Grotnik rozpoczęła się w życiu jubilata owocna posługa misjonarza ludowego (rekolekcjonisty), którą kontynuował po przeniesieniu do Kędzierzyna-Koźla. Oprócz posługi duszpasterskiej i misjonarskiej o. Józef znany jest z ogromnego zaangażowania na rzecz organizacji corocznych spotkań dla rodziców oblatów, pochodzących z Kędzierzyna i okolic.

Złotemu Jubilatowi życzymy Bożego błogosławieństwa za wstawiennictwem św. Józefa, do którego o. Józef żywi szczególne nabożeństwo. Niech Maryja Niepokalana, której się ofiarował oraz św. Eugeniusz – ojciec naszej rodziny zakonnej, wypraszają jubilatowi dar dalszego kroczenia za Jezusem Chrystusem – jedynym i wiecznym Kapłanem.

GALERIA ZDJĘĆ