Witamy serdecznie w naszej wspólnocie o. Marka Rostkowskiego OMI ze Lwowa na Ukrainie, który głosić będzie Słowo Boże, a na placu kościelnym zbierać będzie ofiary na pomoc dla Ukrainy. Każdego dnia o godz. 20.00 modlimy się w naszej świątyni na modlitwie różańcowej o pokój na Ukrainie. Obecnie na Ukrainie pracuje ponad 30 Misjonarzy Oblatów, oraz dwaj nasi oblaccy biskupi.
Zapraszamy Was do wspólnej modlitwy. Decyzją Episkopatu w niedzielę 27 lutego oraz Środę Popielcową zbierane są przed kościołami w całej Polsce ofiary na pomoc dla Ukrainy. Papież Franciszek prosi nas również o post i szczególną modlitwę w Środę Popielcową. W najbliższą niedzielę po każdej Mszy Świętej jest otwarte nasze biuro parafialne. Jeśli chcecie w jakiś konkretny sposób pomóc tym, którzy pozostaną na Ukrainie, ale i tym, którzy przyjadą do naszego miasta z Ukrainy, podejdźcie do biura parafialnego i powiedzcie o formie pomocy jaką chcielibyście ofiarować.
Od dzisiaj w kościele stoi kosz miłosierdzia do którego można przynosić żywność dla uchodźców. Można ją również będzie można przynosić do biura parafialnego w godzinach funkcjonowania biura. Za każdy dar serca bardzo dziękujemy.
zbiórka dla Ukrainy
Zdjęcie: Jan Swaczyna