XVIII niedziela zwykła
02.08.2020
Umacnia Miłość
Eucharystia daje życie

Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 10.00 kolejna grupa dzieci ( 15 dzieci) przystąpi do I Komunii Świętej. Za tydzień w niedzielę na Mszy Św.
o godz. 10.00 kolejni dwaj chłopcy przystąpią do I Komunii Świętej. Ostatnia grupa dzieci ( 80 osób) przystąpi do Komunii Świętej
w październiku.

Stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle serdecznie zaprasza na spektakl muzyczno-teatralny „Póki w narodzie myśl swobody żyje”, który odbędzie się w naszej parafii – w sali kominkowej – dzisiaj o godzinie 18.00. Podczas spektaklu wiersze naszych największych poetów, wieszczów narodowych, recytowane przez Dariusza Kowalskiego, znanego z roli Janusza Tracza z serialu “Plebania”, zestawione zostaną z pieśniami p. Andrzeja Kołakowskiego poświęconymi „Żołnierzom Wyklętym”. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele od 19.30 do 20.00. Spowiedź święta codziennie
w konfesjonale w kościele. W czasie wakacji we wszystkie piątki spowiadamy po południu od godz. 17.00.

Przypominamy, że do dyspozycji w każdą niedzielę i święta pozostaje dolny kościół ( w którym jest chłodniej), oraz wystawione są krzesła na placu kościelnym na Mszach Św. w niedzielę o godz. 8.30, 10.00 i 11.30.

W czwartek święto Przemienienia Pańskiego – jest to jednocześnie I czwartek miesiąca. Po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo do
św. Eugeniusza. W I piątek miesiąca nabożeństwo z litanią o godz. 17.30. Możemy jeszcze przyjąć na piątek na zbiorową Mszę Św. za zmarłych o godz. 18.00 intencje mszalne – zapraszamy do biura parafialnego.

W przyszłą niedzielę, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca składka przeznaczona jest na inwestycje i remonty w naszej parafii. Za każdy dar serca dziękujemy.

Piesza Opolska Pielgrzymka w bieżącym roku będzie tylko symbolicznym przejściem małej grupy każdego dnia. W naszym kędzierzyńsko-kozielskim rejonie będziemy za to przez cały tydzień duchowo pielgrzymowali spotykając się każdego dnia w innym kościele w naszej okolicy. Wszystko przedstawione jest konkretnie na plakacie znajdującym się w gablocie przed kościołem. Już dzisiaj planujmy czas od 17 do 22 sierpnia jako czas naszej codziennej wspólnej modlitwy i czas spotkania nas – Duchowych Pielgrzymów.

W czasie wakacji chrzty i roczki w naszej parafii odbywają się w różnych terminach. Zainteresowanych zapraszamy do biura parafialnego. W biurze parafialnym są również do nabycia różańce święte.

Wszystkim naszym parafianom, sympatykom i gościom życzymy słonecznych wakacji, odpoczynku w gronie najbliższych i prosimy pamiętajcie o Mszy Świętej w niedziele i święta w czasie wakacji tam gdzie wypoczywacie.

Na stolikach z prasą Misyjne Drogi, Gość Niedzielny.

W tym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Władysława Brzeska, Jerzy Kilański, Eryk Fric.