5 niedziela zwykła
09.02.2020

Eucharystia daje życie

Bóg zapłać za ofiary, które złożyliście dzisiaj na tacę, a które przeznaczone są na zapłatę za ogrzewanie kościoła i salek parafialnych za styczeń.
W dolnym kościele jest już pięknie odnowionych 12 starych ławek, kolejne trzy będą we wtorek, a trzy ostatnie na początku marca. Na głównej ścianie dolnego kościoła zawieszony został oblacki krzyż, a na podłogę kupiliśmy piękny nowy chodnik.

Modlitwie różańcowej w tym tygodniu przewodniczyć będzie VIII Róża Żywego Różańca.

We wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes oraz Światowy Dzień Chorego. Z tej racji zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 10.00 naszych parafian, w szczególności chorych. Udzielany będzie podczas Mszy Św. sakrament namaszczenia chorych, a po Mszy Św. krótkie nabożeństwo zakończone błogosławieństwem lourdzkim. Prosimy, aby pomóc naszym starszym i chorym parafianom w dotarciu do kościoła. Ojcowie odwiedzą chorych w domach w sobotę 7 marca. Zapisy na odwiedziny chorych przyjmujemy w godzinach pracy biura parafialnego.

W czwartek 13 lutego kolejny dzień fatimski w naszej parafii. O godz. 18.00 Msza Św. z kazaniem, odczytanie próśb i podziękowań do MB Fatimskiej, które składacie do świecznika i różaniec fatimski zakończony Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy.

W czasie ferii zimowych, które właśnie rozpoczynamy w naszym województwie biuro parafialne czynne będzie przez najbliższe dwa tygodnie tylko
we wtorki i czwartki od 9.00 do 12.00 i od 16.00 do 18.00.

Zapraszamy również wszystkie dzieci w pięknych strojach razem z rodzicami, dziadkami na bal karnawałowy dla dzieci do sali kominkowej
w poniedziałek 24 lutego o godz. 18.00. W sposób szczególny zaproszenie to kierujemy do naszych tak licznych
wspólnot, wśród których jest dużo dzieci. Każde dziecko na balu otrzyma słodki klasztorny poczęstunek.

Na wiosnę planujemy kilka pielgrzymek związanych z beatyfikacją Sługi Bożego Prymasa Stefana Wyszyńskiego i 100 – leciem urodzin św. Jana Pawła II. Będzie też zorganizowana pielgrzymka na Święty Krzyż i do Kodnia. Konkretne daty pielgrzymek podamy w przyszłą niedzielę.

Wchodząc do kościoła prosimy o zamykanie drzwi – kościół i w niedziele i w dni powszednie jest ogrzewany. Prosimy również o nieparkowanie aut na chodniku, a także nie zastawianie autami zjazdu na plac kościelny.
Wszystkim dzieciom i młodzieży naszej parafii życzymy wspaniałego czasu ferii zimowych, dobrego odpoczynku i chociaż trochę mrozu i śniegu.

Dziękujemy bardzo za przekazaną po raz kolejny żywność dla naszych potrzebujących parafian, za modlitwę w naszej intencji i za każde dobre, życzliwe dla nas ojców słowo.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego ( nowy numer) i Misyjnych Dróg. Prasa znajduje się na stolikach pod chórem.

W tym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do wieczności:
śp. Andrzej Nycz, Krystyna Stawarczyk, Jutta Mrozek, Elfryda Zniszczoł, Zofia Gierlach.