Święto Ofiarowania Pańskiego
02.02.2020

Eucharystia daje życie

Zapraszamy na ostatni koncert kolędowy do naszej świątyni dzisiaj o godz. 17.00 w wykonaniu Kędzierzyńskiej Filharmonii Młodych i powiatowego chóru Candersino. Kościół będzie ogrzewany. Msze Święte dzisiaj o godz. 16.00 i 18.00 będą sprawowane w dolnym kościele.

Modlitwie różańcowej w tym tygodniu przewodniczyć będzie VII Róża Żywego Różańca.

W poniedziałek po wszystkich Mszach Świętych błogosławieństwo gardła ku czci św. Błażeja, a w środę błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty.

W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek po wieczornej Mszy Św. którą sprawujemy za powołanych i o nowe powołania nabożeństwo do św. Eugeniusza i ucałowanie Jego relikwii. W piątek intencja Mszy Św. wieczornej, jak w każdy I piątek miesiąca – przebłagalna Sercu Jezusowemu za grzechy w naszej parafii, w naszych wspólnotach i w naszych rodzinach, a po Mszy Św. ucałowanie relikwii św. siostry Faustyny.

W przyszłą niedzielę na sumie gościć będziemy kleryków 2 roku seminarium w Obrze wraz z o. Grzegorzem Rurańskim OMI, który będzie tej Eucharystii przewodniczył.

W przyszłą niedzielę, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca składka przeznaczona jest na inwestycje i remonty w naszej parafii, a konkretnie na zapłatę za ogrzewanie kościoła i salek parafialnych. Bóg zapłać za hojność serca. W dolnym kościele jest już pięknie odnowionych 9 starych ławek ( można zejść i zobaczyć), kolejne 9 ławek czeka na odnowienie. Już od tej niedzieli w dolnym kościele będzie inne ustawienie ławek. Z renowacji wróciły również dwa stare klęczniki, które będą stały z tyłu kościoła.

Bal charytatywny dla dorosłych odbędzie się w naszej parafii 22 lutego 2020 r. Rozpoczęcie o godz. 19.30. Koszt od pary 150 zł. Zapisy na bal przyjmujemy w biurze parafialnym. Dochód z balu przeznaczony jest na wyjazdy wakacyjne wspólnot dziecięcych i młodzieżowych naszej parafii. Zapraszamy również wszystkie dzieci w pięknych strojach razem z rodzicami, dziadkami na bal karnawałowy dla dzieci do sali kominkowej w poniedziałek 24 lutego
o godz. 18.00. W sposób szczególny zaproszenie to kierujemy do naszych tak licznych wspólnot, wśród których jest dużo dzieci.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego i Misyjnych Dróg. Można zabrać za darmo ze stolika archiwalne numery Misyjnych Dróg i kalendarza kolędowego. Prasa znajduje się na stolikach pod chórem.

Wchodząc do kościoła prosimy o zamykanie drzwi – kościół i w niedziele i w dni powszednie jest ogrzewany. Prosimy również o nieparkowanie aut na chodniku, a także nie zastawianie autami zjazdu na plac kościelny.

W tym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Bolesław Chmurski, Jan Kalinowski, Maria Kubik, Ignacy Głuchowski. Wanda Swacha.