XXVI niedziela zwykła 29.09.2019

Umacnia Miłość

Jesteśmy  napełnieni  Duchem  Świętym

 

Spotkanie zelatorek  po Mszy Św. o godz. 16.00.

Rozpoczynamy od wtorku nabożeństwa różańcowe. Dla dorosłych i młodzieży każdego dnia o godz. 17.15, dla dzieci od poniedziałku do czwartku o godz. 16.30. W przyszłą niedzielę różaniec przy kapliczce u Sióstr Służebniczek. W razie niepogody różaniec w kościele. Prosimy, abyście w miarę możliwości bardzo licznie byli obecni na modlitwie różańcowej. Ogłaszamy podobnie jak w roku ubiegłym konkurs dla dzieci i młodzieży – tym razem na tajemnice różańca świętego w formacie A4 (technika wykonania dowolna). Podpisane prace prosimy przynosić albo do zakrystii, albo do katechetów (najpóźniej do 10 października). Wszystkie prace będą wywieszone  w kościele i na koniec miesiąca nagrodzone.

We wtorek o godz. 19.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

W poniedziałek  o godz. 19.00 spotkanie redakcji gazetki „Dobrze, że Jesteś”.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo do św. Eugeniusza i ucałowanie Jego relikwii. W sposób szczególny będziemy modlić się na nabożeństwie za rodziny znajdujące się w różnych kryzysach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo naszego św. patrona. W piątek wieczorna Msza Św. w intencji przebłagalnej Sercu Jezusowemu za grzechy w naszej parafii, wspólnotach i rodzinach. W sobotę różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi i Msza Św. z rozważaniem o godz. 8.00. Po Mszy św. spotkanie Róż Różańcowych w sali kominkowej.

W piątek o godz. 19.00 Msza Św. dla młodzieży, a po niej spotkanie integracyjne w kawiarence parafialnej.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 poświecenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. , a po Mszy św. katecheza dla rodziców.

Oddajemy do Waszych rąk najnowszy i bardzo obszerny numer naszej parafialnej gazetki Dobrze że jesteś, a w nim jak zawsze bardzo wiele artykułów
z życia naszej parafii i wiele pięknych zdjęć. Koszt wydruku  6 zł.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na remonty i inwestycje w naszej parafii. Dziękujemy za wszelkie Wasze ofiary.

Uczniowie klas szóstych naszej parafii, którzy pierwszy rok przygotowują się do sakramentu bierzmowania w niedzielę papieską 13 października na Mszy Św. o godz. 8.30 złożą uroczyście deklaracje do bierzmowania, które otrzymali od katechetów. Po Mszy Św. odbędzie się spotkanie z o. Proboszczem dla wszystkich rodziców/opiekunów szóstoklasistów.

Zapraszamy wszystkich Was już dzisiaj bardzo serdecznie na uwielbienie, które poprowadzi w naszej świątyni w przeddzień Niedzieli Papieskiej zespół Tiako, w sobotę 12 października o godz. 19.00. Natomiast podobnie, jak w roku ubiegłym w niedzielę 13 października po każdej Mszy Świętej i w sobotę
(12 października) po wieczornej Mszy Św. młodzież rozprowadzać będzie papieskie kremówki, oraz obrazek z modlitwą do św. Jana Pawła II. Zapraszamy również w niedzielę papieską po Mszach św.  o godz. 8.30, 10.00 i 11.30 do sali kominkowej  na pyszną klasztorną kawę i kremówki.

Na stolikach z prasą  Misyjne Drogi, Gość Niedzielny i dla dzieci Mały Gość.

W tym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Stanisław Bronicki, Stanisława Stachniak, Andrzej Florczyk, Józef Liduch.

Wszystkim naszych parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii dziękujemy za to, że jesteście, za wspólną modlitwę, dobre, życzliwe dla nas ojców słowo, oraz za wszelkie Wasze ofiary. Niech dobry Bóg nam wszystkim błogosławi!