XXIV niedziela zwykła 15.09.2019

Umacnia Miłość

Jesteśmy  napełnieni  Duchem  Świętym

 

Bardzo dziękujemy wszystkim naszym parafianom i gościom za tak bardzo liczny udział w kolejnym parafialnym wyjściu do kina na film o św. o. Pio. Było nas prawie 400 osób, oraz za tak bardzo liczny udział we Mszy Św. i procesji do krzyża milenijnego w sobotę. Wszystkim ogromne Bóg zapłać!

Modlitwie różańcowej w najbliższym tygodniu przewodniczyć będzie III Róża Żywego Różańca.

W piątek o godz. 19.00 w parafii, w Kłodnicy dekanalne spotkanie młodzieży. Zapraszamy bardzo serdecznie młodych naszej parafii i naszego miasta do udziału w tym spotkaniu.

Regionalny Zjazd Przyjaciół Misji Oblackich w Lublińcu odbędzie się w sobotę 28 września. Zapisy w biurze parafialnym.

Nasza parafia organizuje w terminie 6 – 12 czerwiec 2020 r. pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Wszystkie szczegóły i zapisy w biurze parafialnym oraz na plakacie w gablocie przed kościołem. Zainteresowanie pielgrzymką jest duże, więc radzimy pośpieszyć się z zapisami. Serdecznie zapraszamy.

Intencje mszalne na nowy 2020 rok przyjmowane będą osobiście w biurze parafialnym od wtorku. Prosimy treść zamawianych intencji formułować krótko. Telefonicznie będzie można zamawiać intencje dopiero od 24 września ( przyszły tydzień).

W sobotę 21 września od godz. 9.00 odwiedziny chorych. Ojcowie tradycyjnie pójdą do chorych, którzy pragną się wyspowiadać i którym udzielą sakramentu namaszczenia chorych. Prosimy, aby chorych najpóźniej do piątku zgłosić osobiście bądź telefonicznie w biurze parafialnym.

Za tydzień w naszej parafii gościć będziemy o. Tomasza Maniurę OMI z Oblackiego Centrum Młodzieży w Kokotku, który głosić będzie Słowo Boże, a przed kościołem będzie można nabyć najnowszą książkę z wypraw rowerowych o. Tomasza z młodymi.

Chcemy w naszej parafii stworzyć zespół muzyczny dorosłych, którzy chcieliby grać i śpiewać Panu Bogu na chwałę. Chętnych i zainteresowanych zaprasza na rozmowę o. Proboszcz.

Na stolikach z prasą najnowszy numer Misyjnych Dróg i Gość Niedzielny.

W tym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Wanda Lenartowicz, Jan Rusiński, Zenon Ziętkowski.

Wszystkim naszych parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii dziękujemy za to, że jesteście, za wspólną modlitwę, dobre, życzliwe dla nas ojców słowo, oraz za wszelkie Wasze ofiary. Niech dobry Bóg nam wszystkim błogosławi!