Poniedziałek Zmartwychwstania Pańskiego
22.04.2019

 

Umacnia Miłość

Jesteśmy  napełnieni  Duchem  Świętym

 

Przeżyciom Paschy i świąt Zmartwychwstania Pańskiego towarzyszy piękno i bogactwo sprawowanej liturgii. Pociąga to za sobą zawsze wiele pracy, zaangażowania i czasu. Pragniemy z całego serca podziękować wszystkim. Bóg zapłać ojcom za sprawowaną liturgię i posługę w konfesjonałach. Bardzo duże uznanie za zaangażowanie w liturgię Triduum Paschalnego i świąt składamy całej służbie liturgicznej, nadzwyczajnym szafarzom Komunii św., scholi, mariankom, chórowi, Panu organiście, i zaangażowanym w procesję.  Bóg zapłać panom kościelnym, sprzątającym i  kolejarzom, którzy służyli gorliwie przy dekoracji i procesji. Natomiast wszystkim stokrotne dzięki za tak liczną obecność w każdym dniu Triduum i bardzo głębokie przeżywanie największych świąt chrześcijaństwa.

Oddzielne podziękowania należą się tym, którzy pomyśleli o biednych. Bóg zapłać za podarowaną żywność i słodycze, dzięki której rodziny wielodzietne mogły otrzymać na święta paczki, a bezdomni i biedni mogli spożyć śniadanie wielkanocne. Bóg zapłać Caritasowi, Siostrom Służebniczkom, młodzieży ze wspólnot oraz wszystkim, którzy natrudzili się przy  organizowaniu śniadania dla najuboższych.

Porządek Mszy św. dzisiaj jak w każdą niedzielę.

Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Koronka odmawiana jest dzisiaj i w piątek o godz. 15.00, w pozostałe dni po Mszy Św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.

Taca zbierana w przyszłą niedzielę Miłosierdzia przeznaczona będzie na Caritas Diecezji Opolskiej.

Zapraszamy w przyszłą niedzielę Miłosierdzia na nabożeństwo połączone z Koronką na godzinę 15.00. Uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która wyruszyła z naszej parafii, a w której wzięło udział ponad 200 osób spotykają się również w przyszłą niedzielę na nabożeństwie o godz. 15.00, następnie spotkanie w salce parafialnej.

Do nabycia na stolikach z prasą Gość Niedzielny i Mały Gość.

W tym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do wieczności: śp Piotr Wytrykusz, Ryszard Mazur, Maria Magdalena Kolenda.

Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał!