Niedziela Palmowa 14.04.2019

 

Umacnia Miłość

Jesteśmy  napełnieni  Duchem  Świętym

 

Bardzo serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy w poniedziałek wzięli udział w kolejnym, parafialnym wyjściu do kina. Na projekcji filmu Miłość
i Miłosierdzie było prawie 400 osób.

Przed kościołem podopieczni z Promyczka rozprowadzają palmy.

Modlitwie różańcowej w tym tygodniu przewodniczyć będzie V Róża Żywego Różańca.

Spowiedź w Wielkim Tygodniu od poniedziałku do środy od godz. 17.00 do 19.00.

Wielki Czwartek – spowiedź św. od godz. 16.00 do 18.00. Liturgia Mszy św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Po zakończeniu liturgii Gorzkie Żale w ciemnicy
(3 części). Adoracja w ciemnicy do godz. 24.00.

Wielki Piątek – Adoracja w ciemnicy od godz. 6.00 do 19.00. Spowiedź św. od godz. 7.30 do 18.00. Jutrznia o godz. 10.00. Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Ceremonia Liturgii Męki Pańskiej o godz. 19.00. Droga Krzyżowa ulicami parafii o godz. 21.00 (prosimy przynieść świece). Adoracja w Grobie Pańskim do godz. 21.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i tylko jeden posiłek
w ciągu dnia do syta.

Wielka Sobota – Adoracja w Grobie Pańskim od godz. 6.00 do godz. 19.00. Spowiedź św. od godz. 7.30 do 9.00. Jutrznia o godz. 10.00. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 11.00 do 16.00 (o pełnych godzinach). Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Liturgia Wigilii Paschalnej
z procesją rezurekcyjną (od tego roku) również o godz. 19.00 (prosimy przynieść świece z okapnikami).

Osoby, które zapisały się na paczki żywnościowe, proszone są o ich odbiór w Wielką Sobotę od godz. 16.30. Przy okazji święcenia pokarmów wielkanocnych w Wielką Sobotę, tradycyjnie prosimy o bardzo hojne podzielenie się żywnością i słodyczami z potrzebującymi. Na placu kościelnym będą wystawione kosze, do których można wkładać nasze dary. Z  darów tych ubodzy spożyją wielkanocne śniadanie i otrzymają paczki żywnościowe. W imieniu ubogich bardzo Wam dziękujemy za hojność serca.

Niedziela, Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – Godz. 6.00 Msza święta rezurekcyjna. Pozostałe Msze święte od godz. 8.30 (według porządku niedzielnego). Nie ma w niedzielę Mszy św. o godz. 7.00). Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

Poniedziałek w oktawie Wielkanocy –  Msze święte w porządku niedzielnym od godz. 7.00. Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

Prosimy i zachęcamy, abyście byli jak najliczniej obecni w czasie Triduum na liturgii w te najważniejsze dni roku liturgicznego. Zapraszamy do służenia przy ołtarzu w tym szczególnym czasie wszystkich dawnych ministrantów. Każdego dnia Triduum, niedziele i święta do dyspozycji jest również dolny kościół, w którym zamontowane są duże telewizory.

Do nabycia na stolikach z prasą Misyjne Drogi, Gość Niedzielny i Mały Gość, a przed ołtarzem najnowszy numer Dobrze że jesteś ze szczegółowym planem spowiedzi, Triduum i świąt. W biurze parafialnym do nabycia naturalne, woskowe świece z okapnikami i inne świece ( na Wigilię Paschalną, procesje fatimską). Są również do nabycia kartki świąteczne z naszego kościoła. Serdecznie polecamy.

Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do świeczników przy MB Fatimskiej i św. Eugeniuszu. Dziękujemy serdecznie za składane ofiary.

W tym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Jan Janeczko i śp. Stanisław Czajkowski.

Niech dobry Bóg nam błogosławi!