V Niedziela Wielkiego Postu 07.04.2019

 

Umacnia Miłość

 

Jesteśmy  napełnieni  Duchem  Świętym

 

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tak pięknego przeżycia peregrynacji Matki Bożej Kodeńskiej
w naszej parafii ( a jest Was naprawdę bardzo wielu) i za to, że zawsze możemy na Was liczyć. Bardzo Wam jako Wasi duszpasterze dziękujemy. W czasie peregrynacji deklarację duchowej adopcji dziecka poczętego złożyło kilkadziesiąt osób, a Szkaplerz przyjęło prawie 400 osób.

Bardzo piękne zdjęcia i film z peregrynacji są już na stronie internetowej parafii i profilu fb. Kolejne nałożenie Szkaplerza Matki Bożej Kodeńskiej odbędzie się w naszej parafii 13 maja ( w kolejną rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie). W czerwcu planujemy 3 – dniową pielgrzymkę min. do Kodnia, na Święty Krzyż, a szczegóły pielgrzymki podamy w następną niedzielę.

Modlitwie różańcowej w tym tygodniu przewodniczyć będzie IV Róża Żywego Różańca.

Jutro, kolejne już wspólne parafialne wyjście do kina na najnowszy film Miłość i Miłosierdzie o św. siostrze Faustynie. Film będzie wyświetlony dla nas
w kinie Helios w Odrzańskich Ogrodach o godz. 10.00 i 18.00. Ci z Was, którzy zapisali się na film spotykamy się 15 minut przed seansem w holu kina.

W najbliższy piątek 12 kwietnia o godz. 18.00 Mszą św., której przewodniczyć będzie Ks. Biskup Paweł Stobrawa,  rozpocznie się w naszej parafii 5 edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Zapraszamy Was wszystkich do bardzo licznego udziału w piątkowej Eucharystii.

13 kwietnia (sobota) kolejny Dzień Fatimski w naszej parafii. Wyjątkowo różaniec fatimski przed Mszą Św. czyli o godz. 17.15, następnie Msza Św., a po niej uwielbienie prowadzone przez zespół Tiako. Serdecznie zapraszamy.

Za tydzień  Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej, a procesja na Mszy Św. o godz. 10.00 i 11.30. Przed kościołem podopieczni ze Środowiskowego Domu Pomocy Promyczek rozprowadzać będą palmy.

Od 1 do 4 maja odbędzie się zjazd młodzieży oblackiej w Zahutyniu. Koszt zjazdu 150 zł.. Zapisy u o. Mariusza i w biurze parafialnym  do 20 kwietnia.

18 maja odbędzie się kolejny festyn parafialny połączony z Dniem Rodzicielstwa Zastępczego. Wszystkich parafian i gości, którzy chcieliby wspomóc organizację festynu prosimy o przynoszenie fantów do biura parafialnego. W dniu festynu będzie prowadzona akcja zbiórki krwi. Zapraszamy wszystkich krwiodawców do uczestnictwa w akcji.

Rodziny wielodzietne  i osoby ubogie naszej parafii mogą zapisywać się w biurze parafialnym na paczki wielkanocne. Śniadanie wielkanocne dla ubogich i samotnych odbędzie się bezpośrednio po Rezurekcji.

Obchód chorych odbędzie się w sobotę 13 kwietnia od godziny 9.00. Zgłoszenia przyjmujemy w biurze parafialnym i zakrystii do piątku. Ojcowie odwiedzają tych chorych, którzy pragną skorzystać przed świętami z sakramentu pokuty i pojednania i którym udzielą sakramentu namaszczenia chorych.

Do nabycia na stolikach z prasą najnowszy numer Misyjnych Dróg, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa. W biurze parafialnym do nabycia dla młodzieży i dorosłych kalendarz na 2019 rok, w którym znajdują się rozważania do Ewangelii na każdy dzień napisane przez Oblatów. Są również do nabycia kartki świąteczne z naszego kościoła. Serdecznie polecamy.

Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do świeczników przy MB Fatimskiej i św. Eugeniuszu. Dziękujemy serdecznie za składane ofiary.

W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na inwestycje i remonty w naszej parafii. Oddamy również do Waszych rąk najnowsze wydanie parafialnej gazetki z pięknymi zdjęciami najważniejszych parafialnych wydarzeń i  szczegółowym planem Wielkiego Tygodnia.

W tym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Tadeusz Nowaczek.

Niech dobry Bóg nam błogosławi!