IV Niedziela Wielkiego Postu 31.03.2019

 

Umacnia Miłość

Jesteśmy  napełnieni  Duchem  Świętym

 

Rozpoczynamy w naszej parafii święty czas rekolekcji wielkopostnych. Rekolekcje prowadził będzie o. Sebastian Wiśniewski OMI – przełożony klasztoru
w Kodniu. Na rozpoczęcie rekolekcji zapraszamy dzisiaj wszystkich bardzo serdecznie już na godz. 16.45 do kościoła na spektakl PASJA w wykonaniu Teatru A z Gliwic. Wstęp wolny. Po Pasji Gorzkie Żale (bez kazania). Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi  w poniedziałek i środę
o godz. 10.00, 18.00 i 20.00, natomiast we wtorek tylko o godz. 10.00 i 18.00 – we wtorek nie ma Mszy Św. o godz. 20.00 ( Msze Św. w dniach rekolekcyjnych od poniedziałku do środy o godz. 7.00 i 8.00 bez kazania). We wtorek 2 kwietnia gromadzimy się na placu kościelnym o 17.20. O 17.30 uroczyste powitanie Matki Bożej Kodeńskiej na placu przed kościołem – przynosimy ze sobą świece. Następnie wprowadzenie do kościoła i o godz. 18.00 uroczysta Msza Św.
z udziałem kapłanów naszego dekanatu i miasta. Na Mszy Św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz złożenie deklaracji duchowej adopcji dziecka poczętego. Po Mszy Św. czuwanie modlitewne prowadzone przez wspólnoty parafialne, o 20.30 różaniec, o 21.00 Apel Jasnogórski i zawierzenie naszej parafii Matce Bożej Kodeńskiej. Zakończenie czuwania o 22.00. W środę 3 kwietnia kościół będzie otwarty od 6.00 rano aż do pożegnania Matki Bożej, czyli do 21.30 (o 21.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski) po którym pożegnamy Matkę Bożą Kodeńską.
O godz. 10.00 w środę Msza Św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Przed Mszami Świętymi we środę na placu kościelnym będzie można zaopatrzyć się w dewocjonalia z Kodnia  i książki o Matce Bożej Kodeńskiej.

Zapraszamy na poranną modlitwę – czyli jutrznię o 5.15 rano w salce parafialnej (od poniedziałku do piątku).

Modlitwie różańcowej w tym tygodniu przewodniczyć będzie III Róża Żywego Różańca.

Przygotowujący się do sakramentu bierzmowania klasy 3 gimnazjum grupa A –  spotkanie w czwartek o godz. 19.00, grupa B – czwartek o godz. 18.45, grupa C – w środę o godz. 18.45.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W sobotę różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi i  o godz. 8.00 Msza Św. z kazaniem.

W piątek 5 kwietnia zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Wyruszamy z kościoła św. Mikołaja o godz. 19.00 do kościoła św. Ducha
( Piasty). Następnie po Drodze Krzyżowej spotkanie dla młodzieży. Serdecznie zapraszamy i młodszych i starszych do wyznania naszej wiary uczestnicząc w tej Drodze Krzyżowej.  O 17.15 tradycyjnie Droga Krzyżowa w naszym kościele. Nie ma w piątek Mszy Św. dla młodzieży o godz. 19.00.

Zapraszamy na wspólne parafialne wyjście do kina na najnowszy film  Miłość i Miłosierdzie o św. siostrze Faustynie. Film będzie wyświetlony dla nas
w kinie Helios w Odrzańskich Ogrodach w poniedziałek 8 kwietnia o godz. 10.00 i 18.00. Zapisy na film przyjmujemy w biurze parafialnym osobiście, tylko
w tym tygodniu w godzinach pracy biura. Koszt biletu 13 zł –  płatne w biurze parafialnym.

12 kwietnia o godz. 18.00 Mszą św. rozpocznie się 5 edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w naszej parafii. Mamy dostępnych 7 tras. W tym roku powstała nowa trasa wokół Kędzierzyna. Szczegóły na plakacie i na www.edek.org.pl

13 kwietnia (sobota) kolejny Dzień Fatimski w naszej parafii. Wyjątkowo różaniec fatimski przed Mszą Św. czyli o godz. 17.15, następnie Msza Św.,
a po niej uwielbienie prowadzone przez zespół Tiako. Serdecznie zapraszamy.

18 maja odbędzie się kolejny festyn parafialny połączony z Dniem Rodzicielstwa Zastępczego. Wszystkich parafian i gości, którzy chcieliby wspomóc organizację festynu prosimy o przynoszenie fantów do biura parafialnego. W dniu festynu będzie prowadzona akcja zbiórki krwi. Zapraszamy wszystkich krwiodawców do uczestnictwa w akcji.

Rodziny wielodzietne  i osoby ubogie naszej parafii mogą zapisywać się w biurze parafialnym na paczki wielkanocne.

Do nabycia na stolikach z prasą najnowszy numer Misyjnych Dróg, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa. W biurze parafialnym do nabycia dla młodzieży i dorosłych kalendarz na 2019 rok, w którym znajdują się rozważania do Ewangelii na każdy dzień napisane przez Oblatów. Są również do nabycia kartki świąteczne z naszego kościoła. Serdecznie polecamy.

Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do świeczników przy MB Fatimskiej i św. Eugeniuszu. Dziękujemy serdecznie za składane ofiary.

W tym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odszedł do wieczności: śp. Stanisław Dobrowolski.

Niech dobry Bóg nam błogosławi!