III Niedziela Wielkiego Postu 24.03.2019

 

Umacnia Miłość

Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym

 

W poniedziałek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Przypada również Dzień Świętości Życia. Zapraszamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje ze szczegółami duchowej adopcji są wyłożone na stolikach pod chórem, a złożymy je uroczyście Matce Bożej Kodeńskiej podczas Mszy Świętej w dzień nawiedzenia naszej parafii, czyli we wtorek o godz. 18.00.

Kolejny tydzień katechez, które będą odbywały się we wtorki i czwartki po Mszy Św. wieczornej w salce parafialnej, a które prowadzą członkowie wspólnoty Neokatechumenalnej, a także przez cały  Wielki Post (od poniedziałku do piątku) zapraszamy na poranną modlitwę – czyli jutrznię o 5.15 rano w salce parafialnej.

Modlitwie różańcowej w tym tygodniu przewodniczyć będzie II Róża Żywego Różańca.

Zapraszamy bardzo serdecznie na wspólny parafialny wyjazd na Drogę Krzyżową do Głogówka do braci franciszkanów już w najbliższą  środę 27 – go marca. Droga krzyżowa jest inscenizowana przez prenowicjuszy franciszkańskich. Wyjazd o godz. 19.00. Po drodze krzyżowej wspólny powrót. Zapisy przyjmujemy w biurze parafialnym dzisiaj przez cały dzień w zakrystii i w biurze parafialnym tylko we wtorek. Koszt wyjazdu 10 zł. Zapraszamy bardzo serdecznie!

Przygotowujący się do sakramentu bierzmowania klasy 3 gimnazjum grupa D  –  spotkanie w piątek o godz. 17.00.

W Wielkim Poście zapraszamy do bardzo licznego udziału w pasyjnych nabożeństwach:

Droga Krzyżowa dla dzieci we wtorki o godz. 16.30, dla młodzieży i dorosłych w piątki o godz. 17.15, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00.

12 kwietnia o godz. 18.00 Mszą św. rozpocznie się 5 edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w naszej parafii. Mamy dostępnych 7 tras. W tym roku powstała nowa trasa wokół Kędzierzyna. Szczegóły na plakacie i na www.edek.org.pl

Już za tydzień rozpoczęcie rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii. Rekolekcje prowadził będzie o. Sebastian Wiśniewski OMI – przełożony klasztoru
w Kodniu. Na rozpoczęcie rekolekcji w niedzielę zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie już na godz. 16.45 do kościoła na spektakl PASJA w wykonaniu Teatru A z Gliwic. Wstęp wolny. Po Pasji Gorzkie Żale ( bez kazania). Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi    w poniedziałek i środę o godz. 10.00, 18.00

i 20.00, natomiast we wtorek tylko o godz. 10.00 i 18.00 – we wtorek nie ma Mszy Św. o godz. 20.00 ( Msze Św. w dniach rekolekcyjnych od poniedziałku do środy o godz. 7.00 i 8.00 bez kazania). We wtorek 2 kwietnia gromadzimy się na placu kościelnym o 17.20. O 17.30 uroczyste powitanie Matki Bożej Kodeńskiej na placu przed kościołem – przynosimy ze sobą świece. Następnie wprowadzenie do kościoła i o godz. 18.00 uroczysta Msza Św. z udziałem kapłanów naszego dekanatu i miasta Na Mszy Św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zatem w sposób szczególny zapraszamy na tą Mszę Św. wszystkich małżonków. Po Mszy Św. czuwanie modlitewne prowadzone przez wspólnoty parafialne, o 20.30 różaniec, o 21.00 Apel Jasnogórski i zawierzenie przez Ojca Proboszcza naszej parafii Matce Bożej Kodeńskiej. Zakończenie czuwania o 22.00.     W środę 3 kwietnia kościół będzie otwarty od 6.00 rano aż do pożegnania Matki Bożej, czyli do 21.30. O godz. 10.00 Msza Św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Przed Mszami Świętymi we środę na placu kościelnym będzie można zaopatrzyć się w dewocjonalia z Kodnia i książki o Matce Bożej Kodeńskiej.

Od 1 do 4 maja odbędzie się zjazd młodzieży oblackiej w Zahutyniu. Koszt Zjazdu 40 zł + koszty dojazdu. Zapisy u o. Mariusza i w biurze parafialnym do
20 kwietnia.

18 maja odbędzie się kolejny festyn parafialny połączony z Dniem Rodzicielstwa Zastępczego. Wszystkich parafian, którzy chcieliby wspomóc organizację festynu prosimy o przynoszenie fantów do biura parafialnego. W dniu festynu będzie prowadzona akcja zbiórki krwi. Zapraszamy wszystkich krwiodawców do uczestnictwa w akcji.

Do nabycia na stolikach z prasą najnowszy numer Misyjnych Dróg, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa. W biurze parafialnym do nabycia dla młodzieży i dorosłych kalendarz Niniwity na 2019 rok, w którym znajdują się rozważania do Ewangelii na każdy dzień napisane przez Oblatów. Serdecznie polecamy.

Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do świeczników przy MB Fatimskiej i św. Eugeniuszu. Dziękujemy serdecznie za składane ofiary.

W tym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Czesław Filipak, Zbigniew Kurdziel.

Niech dobry Bóg nam błogosławi!