V Niedziela zwykła 10.02.2019

Umacnia Miłość

Jesteśmy    napełnieni    Duchem    Świętym

 

Bardzo serdecznie dziękujemy panu kościelnemu Franciszkowi i pozostałym panom za bezinteresowną pomoc w rozebraniu świątecznych dekoracji, choinek i żłóbka. Dziękujemy również naszym parafianom za noclegi i posiłki dla Skautów Europy z Białegostoku, którzy gościli w naszej parafii.

Dziękujemy za dzisiejsze Wasze ofiary, które przeznaczone są na remonty i inwestycje
w naszej parafii. Jak z pewnością zauważyliście odnowione zostały gruntownie drewniane balustrady na dwóch klatkach schodowych prowadzących na chór i do dolnego kościoła, zamontowane zostały nowe drzwi do biura parafialnego i biura ojca Proboszcza, oraz
w niedługim czasie zamontowane zostanie zupełnie nowe energooszczędne oświetlenie na całym kościele, którego elementy już dotarły do parafii z zagranicy. Od połowy lutego sukcesywnie będziemy oddawać do renowacji nasze ławki, tak, aby zakończyć ich gruntowny remont do rekolekcji wielkopostnych.

Jutro, w poniedziałek wspominać będziemy  NMP z Lourdes. Jest to równocześnie Światowy Dzień Chorego. Msza Św. z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych
i błogosławieństwem lourdzkim o godz. 10.00. Prosimy, aby pomóc chorym i starszym
w dotarciu do kościoła.

Modlitwie różańcowej w tym tygodniu przewodniczyć będzie VI Róża Żywego Różańca.

W środę kolejny Dzień Fatimski w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich na Eucharystię z kazaniem na godz. 18.00, a w szczególności wszystkie grupy i wspólnoty działające w naszej parafii. Po Mszy Św. różaniec w kościele.

Nauki przedmałżeńskie w naszej parafii odbędą się w terminie od 18 do 21 lutego
(poniedziałek – czwartek). Rozpoczęcie każdego dnia o godz. 19.00. Zgłosiło się już bardzo wiele par, ale zapisy nadal przyjmujemy osobiście bądź telefonicznie w biurze parafialnym
w godzinach pracy biura.

Bezpłatny bal dla dzieci odbędzie się 21 lutego (czwartek) o godzinie 16.30 w sali kominkowej. Zapraszamy bardzo serdecznie dzieci i rodziców na to piękne, parafialne wydarzenie. Dzieci przychodzą w pięknych strojach. Bal potrwa 1,5 godziny. Bal charytatywny dla dorosłych odbędzie się 23 lutego  –
w sobotę. Rozpoczęcie o godz. 19.30. Zapisy na bal dla dorosłych przyjmujemy w biurze parafialnym. Koszt od pary 120 zł. Zostało jeszcze tylko kilka wolnych miejsc.

Taca zbierana w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła i salek parafialnych. Również w przyszłą niedzielę ukaże się kolejny numer naszej parafialnej gazetki Dobrze, że jesteś, a na Mszy Św. o godz. 10.00 wręczenie świec dzieciom komunijnym.

Z dużym wyprzedzeniem, ale już dzisiaj chcielibyśmy Was poinformować, że rekolekcje wielkopostne
w naszej parafii rozpoczniemy w 4 niedzielę Wielkiego Postu i prowadzić je będzie przełożony klasztoru
z Kodnia o. dr Sebastian Wiśniewski OMI. W trakcie tych rekolekcji od wtorku wieczora nawiedzi naszą parafię kopia obrazu Matki Bożej Kodeńskiej, na którego przybycie zaczynamy się już duchowo przygotowywać w naszej parafii .

W tym tygodniu odeszli do wieczności : śp. Julia Kopeć, śp. Bronisław Bator, śp. Aniela Bobrowska.

Prasa katolicka znajduje się na stolikach przy wejściu do kościoła. Bardzo zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.

Miłym gościom i bardzo kochanym parafianom dziękujemy za wszelkie dobro: za Waszą modlitwę, obecność, dobre, życzliwe dla nas ojców słowo oraz za wszelkie ofiary.

Błogosławionego tygodnia dla nas wszystkich. Niech dobry Bóg nam błogosławi!