Umacnia Miłość Jesteśmy    napełnieni    Duchem    Świętym
Dzisiaj w naszym mieście po raz kolejny już Orszak Trzech Króli, którego inicjatorami od samego początku są Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej.  Z każdej z trzech parafii wymarsz o godz. 14.10. Z naszej parafii pójdziemy z Królem Baltazarem. Dominującym kolorem naszej parafii ma być zieleń. Liczymy na pomysłowość                i kreatywność naszych parafian i gości w kolorze zielonym. Korony będą rozdawane przed wymarszem. Wszystkie dzieci z koronami zostaną nagrodzone. Zapraszamy całe rodziny, wszystkich parafian i gości bardzo serdecznie na to piękne religijne wydarzenie, które swoją obecnością zaszczyci również ks. Biskup Rudolf Pierskała. Dla wszystkich przed starostwem będzie gorąca herbata. Msze Święte dzisiaj w naszym kościele według porządku niedzielnego.
Rozpoczynamy od poniedziałku kolejne dni kolędy, która potrwa do 18 stycznia. Kapłani przychodzą do naszych domów z Bożym błogosławieństwem i modlitwą. Plan kolędy zamieszczony jest w naszym parafialnym kalendarzu, na stronie internetowej parafii, profilu fb, oraz w gablocie przed kościołem. W tygodniu kolędę rozpoczynamy od godziny 16.00, w soboty i niedziele od godziny 15.00. Istnieje możliwość zapisania się również na dodatkową kolędę 10, 16 i 19 stycznia. Zapisy w biurze parafialnym osobiście bądź telefonicznie. Kolęda w tym tygodniu na ulicy Partyzantów, Zielonej, Moniuszki, Wieniawskiego, Sosnowej, Kwiatowej, Reja, Paderewskiego.

Woda święcona znajduje się w wejściu głównym kościoła w dużym, białym pojemniku. Podczas kolędy tradycyjnie rozprowadzamy cegiełki na fundusz inwestycyjno – remontowy. Ministranci, schola i Marianki bardzo dziękują za ofiarowane w czasie kolędy owoce i słodycze, a także za ofiary materialne, które składacie do puszek, a które są przeznaczone dla nich na wyjazdy wakacyjne.

Osoby, które zgłosiły się do odpisu za darowizny i cegiełki mogą odebrać odpis             w biurze parafialnym w godzinach pracy biura.
Kalendarz parafialny ze szczegółowym planem kolędy jest jeszcze do nabycia               w tygodniu w biurze parafialnym, albo w zakrystii.
Zapraszamy bardzo serdecznie w najbliższą sobotę o godzinie 17.00 do salki kominkowej na niezwykły koncert kolędowy bardzo utalentowanych muzyków               z zespołu Albo i Nie ze Śląska.
 

 

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła i salek parafialnych. Dziękujemy za ofiarność na ten cel.
W przyszłą niedzielę kolejny Dzień Fatimski w naszej parafii. O godzinie 17.30 różaniec fatimski i o godzinie 18.00 Msza Święta. Serdecznie zapraszamy.
W tym tygodniu odeszli do wieczności : Tadeusz Szczepański, Gerhard Reith,  Edward Kamisiński.
Prasa katolicka znajduje się na stolikach przy filarach. Do nabycia jest Gość Niedzielny.
Niech dobry Bóg nam błogosławi!